امام جمعه سبزوار گفت: اسلام بدون عاشورا و غدیر و همان اسلامی است که از آن داعش و گروههای تکفیری بیرون می آید.

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در یادوراه شهدای روستای گاچ با بیان اینکه بعثت منهای غدیر عاشورارا رقم زد تاکد کرد: اسلام منهای غدیر و عاشورا همان اسلام دلخواه آمریکا است که هیچ ضرری برای منافع مستکبرین نخواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه بعثت،غدیر،عاشورا و مهدویت ارتباط تنگا تنگ و نا گسستنی با یکدیگرداشته و اسلام منهای هر کدام از موارد ناقص خواهد شد ادامه داد: اسلام بدون غدیر همان اسلام ابوسفیانی است که می توان انتظار داشت آمریکا نیز در صف نمازش شرکت کند.

 

مقیسه در ادامه تاکید بر زنده زنگه داشتن عاشورا حسینی در جامعه تصریح کرد: عاشورا نمایشگاه بزرگی است که برای تمام برهه ها وافراد در زندگی الگویی دارد.

 

امام جمعه سبزوار با اشاره به اینکه در عاشورا از کودک و زن و مرد ،جوان و نوجوان نقش فعال وموثری در یاری اباعبدالله داشته اند اظهارداشت: با این الگو است که می توان دریافت هیچ کس در جامعه نسبت به آنچه در مورد اسلام و آینده رخ خواهد داد نمی تواند بی تفاوت باشد.

 

وی در ادامه به این موضوع که عده ای عاشورا را تنها برای برگزاری مراسم عزاداری و بر سینه و سر زدن می خواهند ادامه داد: جریان عاشورا جریانی ادامه دار در جامعه و زندگی انسان است که باید موجب شود تا روح ایستادگی در برابر ظلم و مقاومت در برابر کفر در جامعه ایجاد شود.

 

انتهای پیام/