عضو جامعه مدرسین حوزه علمبه قم گفت: مشکلات ما با آمریکا با مذاکره حل شدنی نخواهد بود.

 

به گزارش بصیر سبزوار،آیت الله علی رحمانی در مراسم غبارروبی گلزار شهدا با بیان اینکه مشکلات ما و آمریکا هیچ گاه بامذاکره قابل حل نخواهد بود اظهارداشت: اختلافات بین ایران و امریکا نه برسر مسائل اقتصادی و سیاسی است که بتوان با مذاکره حل کرد بلکه اساسا اختلافات ماهیتی است که هیچ گاه حل شدنی نیست.

 

وی با اشاره به زورگویی های آمریکا و اینکه آنها به چیزی کمتر از بین رفتن اسلام و ولایت راضی نخواهند شد تاکید کرد: این مشکلی است که با مذاکره قابل حل نبوده و تا آنها دست از زورگویی و خوی استکبار برندارند مشکلات همچنان پا برجا خواهد بود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه به اشاره به اینکه مکتب عاشورا باید الگوی ما در خصوص رابطه با جهان و خصوصا استکبار باشدتاکید کرد: سید الشهدا(ع) به این دلیل اقدام به قیام کرد که حکومت فاسد در آن زمان ایشان را به بیعت و ذلت مجبور کرده بود.

 

وی با بیان اینکه استکبار جهانی تا کنون نشان داده که هیچ گاه به تعهدات خود و معاهدات بین المللی پایبند نیست عنوان کرد: برجام نمونه ای مشخص از این تعهدات است که پس از سالها مذاکره و انجام توافق به راحتی از سوی آمریکا نقض شد.

 

وی با بیان اینکه تا زمانی که مکتب عاشورا در متن انقلاب باشد این انقلاب ماندنی است تاکید کرد: عاشورا مکتب هیهات من الذله و ایستادگی در برابر ظلم و زور است و تا زمانی که بر مقاومت پافشاری کنیم

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: براساس آموزه های اسلامی هیچ گاه انقلاب تسلیم آمریکا نخواهد شد: ادامه داد: تسلیم ما در برابر آمریکا به رسمین شناختن کفر در برابر حق است.

 

انتهای پیام/