مدیر مرکز پژوهش های آستان قدس رضوی گفت: رزمندگان در هشت سال دفاه مقدس با پیروی از مکتب عاشورا در برابر یزیدیان ایستادند.

 

به گزارش بصیر سبزوار،مهدی شریعتی تبار در همایش احلی من العسل که همزمان در ۷۰۰ نقطه کشور در آستان مقدس امامزاده شعیب(ع) سبزوار برگزار شد با اشاره به اینکه شعار هیهات من الذله امام حسین برای تمام عصرها و روزگار است اظهارداشت: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس با تکیه بر این مکتب و سرلوحه قرار دادن این شعار در برابر یزیدیان زمان ایستادند.

 

وی با اشاره به اینکه انسان هرروز راباید برای خودش عاشورا بداند و مکانی می تواند کربلای انسان باشدتا کید کرد: برای اینکه شاگرد مکتب امام حسین (ع) باشیم و ایمان به خدا و مقاومت در برابر استکبار را باید سرمشق خود قرار داده و هیچ گاه از این راه فاصله نگیریم.

 

مدیر مرکز پژوهش های آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به صحبتهای ترامپ و تصمیماتی که آمریکاو هم پیمانانش در برابر ایران می گیرند تصریح کرد: دشمنان در صدد هستند تا عزت ایران را پایمال کرده و ملت ایران را به ذلت بکشانند.

 

شریعتی تبار ادامه داد: منطق ما در برابر یزید و شمر زمان همان منطقی است که سید الشهدا به ما آموخته و حتی در برابر تحریم حیاتی ترین مایحتاج تن به مذلت نخواهیم داد.

 

وی با اشاره به اینکه جهانیان برای شناخت جامعه ما باید به شهدای مدافع حرم بنگرند تا ببینند که برای دفاع از اسلام مرز ها محدودیت نمی آوردند تاکید کرد: شهید حججی همان الگویی است که دنیا باید از ما به خاطر داشته باشد.

 

انتهای پیام/