رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از کشف محموله 25 کیلو گرمی گوشت کوسه ماهی در سبزوار خبر داد.

 

به  گزارش بصیر سبزوار، ولی اله جغتایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این محموله ۲۵ کیلوگرمی از کوسه ماهی در سبزوار کشف وضبط شده و سه نفر در این خصوص دستگیر شدند است اظهارداشت: این افراد  محموله غیر مجاز را از شهرهای جنوبی کشور بارگیری کرده واقدام  فروش ماهی به صورت دستفروشی می کرده اند.

 

وی با بیان اینکه این محموله فاقد مجوز بهداشتی دامپزشکی می باشد تاکید کرد: پس از گزارش های رسیده به مرکز دامپزشکی مبنی بر فروش ماهی در کنار خیابان مامورین نظارت اقدام به گشت زنی کرده و با کمک نیروی انتظامی این محموله را توقیف کردند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه این گروه از آبزیان به عنوان ماهی های فاقد فلس هستند تاکیدکرد: این ماهی ها از گروه ماهی های حرام هستند و هیچ گونه مصرف غذایی برای انسان ندارند.

 

جغتایی همچنبن با بیان اینکه این افراد سود جو از غفلت مردم و ناآشنایی آنها در خصوص آبزیان سو استفاده می کنند تصریح کرد: این افراد با استفاده از تبلیغات کاذب این ماهی را به عنوان ماهی تازه جنوب و دریایی به فروش می رسانند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار در ادامه با اشاره سه نفر در این خصوص دستگیر شدند تاکید کرد: این افراد به جرم عرضه ماهی غیرقابل مصرف و اقدام علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی تحویل شدند.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان در هنگام خرید ماهی را از مراکز مجاز و در بسته بندی دارای تاریخ مصرف و ماهی های تازه صید شده در شرایط سالم خرید کنند.

 

انتهای پیام/