عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جای بسی تعجعب است که برخی از مقامات داخلی با دیدن بدعهدی های پیاپی آمریکایی ها در برجام پیشنهاد امضای برجامی دیگر را می دهند.

 

به گزارش بصیر سبزوارمحمد حسین  صفار هرندی در همایش بزرگ دفاع مقدس در سبزوار با بیان اینکه با اینکه قرار بود با امضای برجام تحریم ها رفع شود متاسفانه پس از برجام شاهد تحریم های جدیدی هستیم اظهارداشت: با دیدن این همه بدعهدی در برجام از سوی امریکا جای تعجب دارد که برخی باز امضای برجام بعدی را پیشنهاد می دهند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی بیان می کنند که وزیر امور خارجه سابق آمریکا  قول مسلم داده بود تا در انجام برجام بدعهدی نکند ادامه داد: باید به این افراد متذکر شد که از چنین فرد خدعه گری جز بدعهدی انتظار نمی رود و اگر بدعهدی نکند جای تعجب دارد.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی افراد پیشرفت بیش تر از خدا به مذاکره با ۵+۱اعتقاد دارند ادامه داد: امروز بیشترین پیشرفت را در صنایع نظامی داریم که هیچ گاه ان کشور ها کمکی در این خصوص به ما نکردند و تنها صنعتی که سرپا است و نیاز به کمک ندارد صنایع نظامی مان است.

 

صفار هرندی در ادامه به قدرت نفوذ ایران در حوزه های مختف در جهان اشاره کرد و افزود: قدرت ایران امروز به نقطه ای رسیده که همان ابرقدرت های سابق برای تصمیم گیری در مسائل مهم منطقه تقاضای حضور ایران را در مذاکرات می دهند و ایران نیز به حضور شرط می گذارد.

 

وی ادامه داد:در خصوص حضور ایران در خصوص مسائل سوریه برخی دیپلمات های ایران ذوق زده سراز پا نمی شناختند و این درحالی بود که بادرایت رهبری شرط مذاکره در شرایط برابر را برای حضور در مذاکرات گذاشتیم.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جنگ برای ایران مانند سرمایه گذاری برای اینده بود تاکید کرد: اگر در جنگ برنامه ریزی نکرده بودیم و جانانه در برابر دشمن ایستادگی نمی کردیم به اقتدار و قدرت امروز دست نمی یافتیم.

 

صفار هرندی به بارنشستن نهال انقلاب را حاصل خونهایی دست که به پای این نهال ریخته شد و تاکید کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره این درخت نه تنها در کشور که به کل جهان صادر می شود.

 

وی با بیان اینکه انقلاب ایران موجودی کشورهایی که روزی جهان را برای خود تقسیم می کردند را به بازی گرفت ادامه داد: این ادعای ایران و امام خمینی که می توان بدون حضور ابرقدرهای پوشالی بر جهان تاثیر گذاشت امروز به ثمر نشسته است.

 

صفار هرندی به شناسایی نقاط ضعف دشمن در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: ما با تأسی از فریاد برآمده از حلقوم شهید کربلا هیچ ترسی از مواجهه با دشمن نداریم.

 

انتهای پیام/