عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: شهیدان با خون خود شهادت دادند که انقلاب خمینی در امتداد انقلاب حسینی بوده و همچنان که امام حسین در برابر ظلم ایستادند امام خمینی نیز در برار ظلم استکبار زمانه ایستادند.

 

به گزارش بصیر سبزوار،آیت الله علی رحمانی در یادواره ۳۱ شهید روستا استیر با بیان اینکه شهدا با خون خود شهادت دادند که انقلاب خمینی در امتداد انقلاب حسینی است اظهارداشت: شهدا باید الگوی جوانان در جامعه قرار گیرند و راه آنها در جامعه ادامه پیدا کند.

 

وی با اشاره به این موضوع که شهادت رمزر حیات جامعه است تصریح کرد: شهیدان با نثار خون خود حیات معنوی را در کالبد جامعه می دمند و با یاداوری رشادت های آنها شهید پروری دربین مردم رو به فزونی خواهد گذاشت.

 

رحمانی در ادامه به برخی شبهات مطرح شده از سوی دشمن در خصوص جنگ تحمیلی و ارزش خون شهدا اشاره کرد و تاکید کرد: شیعیان و مسلمانان باید آنقدر خود را به لحاظ اعتقادی قوی کنند که شبهات هیچ تاثیری در عقیده آنها نداشته باشد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به حضور ۴۰ کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم در جنگ تحمیلی با ایران عنوان کرد:  در بین اسرا از ۱۹ کشور غیر از عراق افرادی حضور داشتند که به صورت مستقیم با ایران وارد جنگ شده بودند.

 

وی ادامه داد: جنگ تحمیلی را می توان به یک جنگ تشبیه کرد که ائتلاف بزرگ جهانی با حمایت استکبار جهانی روبروی کشوری با کم ترین امکانات ایستادند.

 

رحمانی با تاکید بر این نکته که پیروزی های ما در جنگ با قدرت ایمان رزمندگان و تبعیت از ولایت فقیه بود تصریح کرد: تبعیت از ولایت فقیه رمز تداوم انقلاب و ایستادن در راه شهدا است.

 

انتهای پیام/