مدیرآموزش و پرورش سبزوار گفت: اولویت اصلی در سال تحصیلی جدیدبر آموزش سبک زندگی اسلامی  آشنایی بیشتر دانش آموزان با ارزش ها بنا نهاده شده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسن محرابی در مراسم آغازین سال تحصیلی جدید با عنوان زنگ مهر حسینی در مدرسه شهید تندگویان سبزوار با بیان اینکه حضور کودکان در مدرسه زمینه ساز فردای جامعه است اظهارداشت: در سال تحصیلی جدید با برای ساختن جامعه ای اسلامی و آشنا با ارزش های معنوی اسلام و انقلاب اولویت اصلی برآشنایی با این ارزش ها در دستور کار قرار داده شده است.

 

وی با بیان اینکه  در سال تحصیلی جدید بیش از ۵۳ هزار نفر از دانش آموزان مشغول به کسب علم و تربیت خواهند شد ادامه داد: این تعداد ۵ هزار و ۳۱۳ نفر برای بار اولین بار پای در مدرسه گذاشته خواهند گذاشت که این تعداد دانش اموز در ۲۹۵ فضای آموزشی مشغول به تحصیل خواهند شد.

 

محرابی در ادامه با اشاره به اینکه ۳۸۸ نفر نیازمند تعلیم و تربیت هنوز موفق به ثبت نام نشده اند اظهارداشت: تا کنون ۹۰ نفر از افراد باززمانده از تحصیل شناسایی شده و با کمک نهادهای حمایتی در مدارس ثبت نام شده اند.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار با اشاره به اینکه توجه به وجهه تربیت در برابر حوزه تعلیم مورد بی مهری قرار گرفه است تصریح کرد: توجه به نظام تمام ساحتی در آموزش و پرورش باید به صورن گسترده مورد توجه باشد تا دانش آموزان تنها در یک بعد پیشرفت نکرده و برای ورود به جامعه آماده باشند.

 

فرماندار سبزوار نیز در این مراسم با بیان اینکه تحصیل همگانی به برکت انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شد اظهارداشت: توجه به آموزش و پرورش از جمله مواردی است که سفارشات فراوانی در دین اسلام به آن شده است.

 

احمد برادران با اشاره به اینکه دستگاهها و نهاد های مختلفی در امر آموزش و پرورش دخیل هستند تاکید کرد و برای پیشرفت و توسعه آموزشی در کشور نیازمند هماهنگی این دستگاهها با هم هستیم.

 

انتهای پیام/