معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: دریک دهه گذشته سبزوار با رشد 29 درصد مساحتی و 13/5دردصدی در جمعیت روبرو بوده است.

 

به گزارش بصیر سبزوار، محمد مقدوری در مراسم معارفه شهردار سبزوار با بیان اینکه حوزه کار شهرداری از پیچیده ترین و گسترده ترین حوزه های مدیریتی است اظهارداشت: رشد روز افزون شهرها در دهه های گذشته بر این پیچیدگی افزوده به گونه ای که سبزوار در یک دهه گذشته ۲۹درصد در حوزه مساحت و ۱۳/۵درصد به جمعیت رشد داشته است.

وی با اشاره به تاسیس شهرداری سبزوار سال ۱۳۱۵ و گذشت حدود ۸۰ سال از عمر شهرداری در سبزوار تصریح کرد: به صورت میانگین دوره مدیریت شهرداری در سبزوار دوسال بوده که این رقم در مقایسه با شهرهای استان پایداری در حوزه شهرداری را نشان می دهد.

 

مقدوری همچنین انسجام و همدلی در بین مسئولان سبزواری را از دیگر عوامل برای ادامه دار شدن خدمت مسئولین در این شهردانست و تصریح کرد: خوشبختانه نگاه انسجام و هم افزایی مثبتی در شهرستان شکل گرفته که امیدواریم باعث پیشرفت شهر شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه یکی از مسئل مهمی که در این دوره نیاز توجه ویژه دارد حوزه منظر شهری است که سبزوار را به لحاظ ریختی مورد پسند قرار نمی دهد تاکید کرد: توجه ویژه شهرداری در این دوره اعمال مدیریت صحیح بر نماسازی و زیبایی منظر شهر بوده و می طلبد تا این مهم به شکل مناسبی تغییر کند.

 

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در ادامه به توجه مدیران شهرداری به مباحث اجتماعی اشاره کرد و افزود: جلب مشارمت مردمی در حوزه مختلف فرهنگی فنی و عمرانی می تواند سبب افزایش بازدهی طرح ها و برنامه ها در شهرسازی خواهد شد.

 

سید علی کوشکی در این مراسم با حکم وزیر کشور به عنوان چهل و یکمین شهردار سبزوار معرفی شد.

 

انتهای پیام/