مدیر آموزش و پرورش سبزوار از کمبود بیش از هزار کلاس آموزشی در سبزوار خبر داد.

 

به گزارش بصیر سبزوار،حسن محرابی صبح امروز در آغازین روز از بهار تعلیم تربیت با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید پنج هزار و ۱۱ دانش آموز برای بار اول پای در سنگر علم و دانش می گذارند اظهارداشت: بیش از هزار کلاس آموزشی دیگر نیاز است تا دانش آموزان در شرایط استاندارد بتوانند تحصیل کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته چهار هزار و ۴۳۸ نفر در کلاس اول پذیرش شده و آغاز تحصیل خود را جشن گرفتند تصریح کرد: در سال جاری این رقم به پنج هزار و ۱۱۳ دانش آموز رسید که ۴۷۵ نفر بیشتر از سال گذشته است.

 

محرابی همچنین با بیان اینکه کل تعداد کلاس هایی که در سال تحصیلی در مقطع ابتدایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت ۹۷۷ کلاس خواهد بود تاکید کرد: تعداد کلاس ها در سال گذشته در ایم مقطع۹۳۳ کلاس درس بود وبا افزایش ۴۴ کلاس هنوز هم با استاندار فاصله زیادی داریم.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه به کمبود نیروی انسانی و معلم در مقطع ابتدایی اشاره کرد و افزود: جابجایی و تغییر در سیستم آموزشی سبب شده است تا در دوره ابتدایی با کمبود مغلم روبرو بوده و این درحالی است که در مقاطع بالاتر با مازاد نیرو مواجه هستیم.

 

وی در ادامه بابیان اینکه برای تکمیل کادر آموزشی نیازمد سه هزار نیروی انسانی هستیم ادامه داد: در حال حاضر با کمبود ۳۰ معلم مقطع ابتدایی روبرو هستیم .

 

محرابی در ادامه با اعلام اینکه ۱۸۴ مدرسه در سطح شهرستان در مقطع ابتدایی مشغول به فعالیت هستند ادامه داد: تعداد ۱۰۰ مدرسه در مناطق روستایی هستند و در این مناطق هیچ کمبودی به لحاظ فضای آموزشی حس نمی شود.

 

انتهای پیام/