رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان گفت: مداحان در جلسات عزاداری ماه محرم برتببین فرهنگ مقاوت توجه ویژه ای داشته باشند.

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد حسین حائری در همایش طلایه داران هدایت غرب خراسان رضوی با بیان اینکه عزاداری امام حسین (ع) و ماه محرم فرصت مناسبی برا تبیین ارزش های اسلامی است اظهارداشت: امروز جهان اسلام نیازمند توجه ویژه به مسئله مقاومت داشته و مداحان در این ایام مهم باید به تبیین این موضوع  توجه ویژه داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه پرهیز از هرگونه بدعت و عزاداری های به سبک های غیر متعارف که سبب می شود دشمنان اسلام و شیعه از آن علیه مسلمانان استفاده کرده تاکید کرد و افزود: آنچه امروز جامعه و جوانان نیاز مبرم به آن دارند تبیین چرایی قیام امام حسین(ع) و روشن شدن فلسفه شهادت ایشان است.

 

حائری با اشاره به اینکه ایام ماه محرم فرصت بسیاری خوب و مغتنمی برای تبلیغ شعائر دین و بستری مناسبی برای این افزایش امر به معروف در جامعه است تصریح کرد: عشق و علاقه مردم کشور ما به اباعبدالله سبب شده تا دشمن نتواند آنطور که می خواهد در زمینه پیاده کردن نقشه های خود موفق عمل کند و این ایام نیز به سبب افزایش این شور در بین جامعه فرصت مناسبی برای تداوم این شور در طول ایام سال است.

 

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه در ایام ماه محرم و ماه رمضان گروههایی از روحانیون با هدف تبلیغ عازم رو ستاها و مناطق محروم و دورافتاده می شوند ادامه داد: باید حضور روحانی در تمام روستاها به صورت دائم و در تمام ایام سال ادامه پیدا کند تا بتوان از برکت حضور روحانی و تبلیغ به طور ویژه استفاده کرد.

 

انتهای پیام/