رئیس دانشگاه علوم پزشکی از بدهی 100میلیاردی سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد.

 

به گزارش بصیر سبزوار، علیرضا مسلم در مراسم تجلیل از بهورزان نمونه با بیان اینکه بر اساس آمار های کشوری مجموعه های علوم پزشکی بیش از ۱۲هزار میلیارد از سازمان های بیمه گر طلب دارند اظهارداشت: در حال حاضر سازمانهای بیمه گر بیش از ۱۰۰میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بدهکار است.

 

وی با بیان اینکه پرداخت های این دانشگاه به کارکنان تا آبان ماه ۹۵ به صورت کامل انجام شده است ادامه داد: مجموع بدهی های دانشگاه تا ابتدای مهر ماه ۹۰میلیارد تومان است که در صورت پرداخت بدهی سازمان های بیمه این بدهی ها نیز پرداخت خواهد شد.

 

مسلم در ادامه با بیان اینکه سرانه بهداشتی  هر روستایی ۴برابر شده است تاکید کرد: دولت با اولویت قرادادن شعار پیشگیری بهتر از درمان هزینه های درمانی  را به یک سوم کاهش داده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با بیان اینکه ۱۵درصد از خانه های بهداشت خالی از پزشک بود ادامه داد: با اجرای طرح تحول سلامت در حال حاضر تمام مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت دارای پزشک هستند.

 

وی با بیان اینکه ۳۰۶بهورز و ۱۸دانش آموز بهورزی در مراکز بهداشتی سبزوار در حال فعالیت هستند تصریح کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری ۳۸دانش آموز بهورز به این افراد اضافه خواهند شد.

 

وی همچنین به برخی مشکلات ساختاری در حوزه خانه های بهداشت اشاره کرد و افزود: تعهدی که برخی از بهورزان بر اساس شرایط ۳۰سال گذشته برای حضور در مراکز داده اند را نمی توان با شرایط فعلی تطبیق داد که این امر سبب شده است تا برای این افراد مشکلاتی ایجاد شود.

 

مسلم همچنین ایجاد هماهنگی برای استفاده از توان بهورزان در روستاهای مجاور هم را یکی از راههای کاهش این مشکلات دانست و افزود: متاسفانه در موضوع بهداشت محیط در برحی از روستاها تعطیل است که از این روش می توان موضوع را حل کرد.

 

انتهای پیام/