امام جمعه سبزوارگفت: دشمنان به دنبال هدف قرار دادن نهاد خانواده و از بین بردن این نهاد مقدس هستند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلارضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه خانواده مهم ترین سلول یک جامعه است و در صورت سالم ماندن آن جامعه سلامت خواهد ماند اظهارداشت: دشمنان به خوبی به این مسئله اسلامی پی برده اند ودر صدد هستند تا با ترویج اباهه گری  بنیان خانواده را از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه از جمله ویژه گی های یک خانواده خوب و اسلامی رعایت حق اعضای خانواده در ان است تاکید کرد: مهربانی و صمیمت در بین زن و شوهر وفای به یکدیگر مثال هایی از ویژه گی های یک خانواده اسلامی است.

مقیسه تربیت صحیح اولاد را از دیگر خصوصیات سبک زندگی اسلامی دانست و تاکید کرد: نشان دادن راه و رسم صحیح زندگی در جاکعه تربیت فرزندان با شئون اسلامی و در بعضی اوقات وادار کردن آنها به انجام فرائض و بازداشتن انها از محرمات می تواند تربیت صحیح را در خانواده ایجاد کند.
امام جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه نگاه غربگرایانه به زن نگاهی است که تحت پوشش فریبنده آزادی از وی سوء استفاده کند عنوان کرد: نگاه اسلام به زن نگاهی حیات بخش و در مقام یک ریحانه است.

وی ادامه داد: در اسلام نمی توان زن را حتی در انجام امورات منزل نیز مجبور کرد و باید با رضایت و تفاهم با یکدیگر برخورد کرد.

مقیسه در ادامه با اشاره به واقعه عظیم مباهله اشاره کرد و افزود: اگر ما هیچ حدیث و ایه دیگری در خصوص فضائل حضرت علی (ع) به غیر از آیه مباهلهه که در آن ایشان به عنوان جان پیامبر معرفی شده اند می بایست تمام مسلمانان وی را به عنوان ولی خود انتخاب کنند.

امام جمعه سبزوارهمچنین با تاکید بر اینکه نسل کشی مسلمانان میانمار باید محکوم شود تصریح کرد: در دنیایی که برای اعدام یک مفسد هیاهو به راه می اندازند متاسفانه در برابر کشتار مسلمانان از غرب و شرق هیچ صدایی درنمی آید.

وی با اشاره به در پیش بودن محرم با تاکید بر مداحان بر استفاده از محتوای ارزشمند و عزتمندانه از عاشورا و درس های کربلا تاکید کرد: مداحان این محتوا را در قالب های شعر و مدح به جامعه و جوانان تزریق کنند.

مقیسه پرهیز از استفاده سبک های مبتذل اهنگ که مناسب مجلس عزاداری اباعبدالله نیست را بسیار مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: مداحان و مسئولان برگزاری مراسمات مذهبی از سبک ها و نواهای سنتی در عزاداری غافل نشوند.

 

انتهای پیام/