رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان سبزوارگفت: طرح سه شنبه های بدون خودرو با حضور 45 رکاب زن در سبزواراجراو در پایان به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

به گزارش بصیر سبزوار،مجید نصراله زاده در حاشیه همایش طرح سه شنبه های بدون خودرو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حفظ محیط زیست و سلامتی افراد یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این طرح است اظهار داشت:این طرح  با هدف ترغیب استفاده از دوچرخه و کنار گذاشتن خودروهای شخصی در موارد غیر ضرور اجرا می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به معضل ترافیک و تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر ایجاد شده در هسته مرکزی ادامه داد: اجرای این طرح علاوه بر تاثیر بر سلامت مردم نقش به سزایی در کاهش ترافیک داشته و می تواند در آینده با همگانی شدن به کاهش معضل ترافیک کمک کند.

 

نصراله زاده با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری گروه دوچرخه سواری ولایت کانون بسیج ورزشکاران و نیروی انتظامی برگزار شده است تصریح کرد: برای فراگیر شدن این طرح نیازمند حضور با قوت دستگاههای مرتبط هستیم.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار همچنین با بیان اینکه انجام این اینگونه برنامه ها می تواند اثرات تربیتی برای کودکان داشته باشد ادامه داد: این برنامه های می تواند الگوی تربیتی عملی برای کودکان باشد تا از کودکی با ورزش آشنا شده و رفتارهای اجتماعی منایسب را بیاموزند.

 

نصراله زاده ادامه داد: این طرح سه شنبه بدون خودرو این هفته از میدان حاج ملاهادی با حضور ۴۵رکاب زن آغاز و تا مقابل ستاد فرماندهی ادامه پیدا کرد.

 

در پایان نیز به ۲۰نفر از افراد شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

 

انتهای پیام/