مبلغ حوزه علمیه قم گفت: بزرگ شمردن غدیر دفاع از ولایت وعامل پیوند و اتحاد میان مسلمانان جهان است.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام حمید اسماعیل پور شامگاه جمعه در حسینیه عطارهای سبزوار با تبریک عید غدیر افزود: دشمنان نظام اسلامی جایگاه ولایت فقیه را هدف گرفتند و غدیر بهترین دفاع از جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: عید قربان، فطر، روز جمعه و غدیر از اعیاد بزرگ مسلمین است و مسلمانان باید این اعیاد بویژه مراسم غید غدیر را هرچه باشکوهتر برگزار کنند.

حجت الاسلام اسماعیل پور با اشاره به اینکه غدیر شناخته نشده است و تاکنون در عظمت این روز بزرگ غفلت صورت گرفته گفت: در سالهای اخیر مقداری به مفهوم غدیر توجه شده و مجالس با عظمت گرفته می شود.

وی افزود: غدیر برائت از دشمنان علی (ع) است و آئین این روز باید همچون محرم محکم و با عظمت برگزار شود تا دشمن به عظمت و بقای اسلام پی ببرد.

مبلغ حوزه علمیه قم ادامه داد: امروز اختلاف مسلمانان به سبب نادیده گرفتن معارف غدیر است که باعث شده دشمنان به کشورهای اسلامی چشم طمع و تجاوز داشته باشند.

وی با اشاره به سنت اطعام در عید غدیر و مراسم ولادت و شهادت اهل بیت(ع) در پاسخ به شبهات مطرح شده در فضای مجازی که با وجود این همه فقرا و مساکین خرج و اطعام برای اهل بیت (ع) و غدیر اسراف است، افزود: در دستگاه اهل بیت(ع) اسراف وجود ندارد.

حجت الاسلام اسماعیل پور گفت: مسلمانان باید باجان، مال علم و قلم خود در راه ترویج فرهنگ و مکتب اهل بیت (ع) تلاش کنند.