دبیر اجرایی برگزاری بزرگترین سفره اطعام غدیر گفت:همزمان با عید سعید غدیر هشت هزار نفر میهمان سفر امیرالمومنین در سبزوار خواهند شد.

حسن باشتنی در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره به اهمیت اطعام در روز عید غدیر در کلامن ائمه و بزرگان اظهارداشت: با هدف بزرگداشت و هرچه پرشور تر برگزارش دن این عید سفره اطعام هشت هزار نفری همزمان با عید غدیر در سبزوار پهن خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه طرح برپایی سفره اطعام غدیر به ابتکار خادمین آستان شهدای سبزوار از سه سال گذشته آغاز شد تصریح کرد: در این طرح که با نام باشهیدان از کرامت تا ولایت همزمان با ولادت حضرت معصومه تا روز عید غدیر ادامه خواهد داشت خادمین افتخاری گلزار شهدا اقدام به برگزاری برنامه های متنوع کرده و اقدام به جمع اوری نذورات مردمی برای اطعام در این روز می نمایند.

 

باشتنی با اشاره به اینکه این مراسم با بزرگداشت ۸۰شهید سادات سبزواری و شهدای منا برگزار می شود تاکید کرد: بیش از ۵۰۰خیر نیک اندیش با کمک های خیر خود بانی برپایی این مراسم شده و در انجام این اقدام خیر شریک شده اند.

 

دبیر اجرایی طرح با “شهیدان از کرامت تاولایت در سبزوار” با بیان اینکه از آغاز این طرح از سه سال گذشته تا کنون اقبال کردم برای شرکت در این اقدام خیر در حا افزایش است ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه های برپایی این سفره به طور کامل از سوی مردم و خیرین تامین می شود در سال جاری ۲۰رأس گوسفند در روز عید قربان و با هدف اطعام در روز عید غدیر قربانی شده اند که در سال ابتدایی این رقم برابر ۵ رأس قربانی بود.

 

وی از دیگر اهداف این طرح را ایجاد هماهنگی و اتحاد بین هیئت های مذهبی شهر دانست و افزود: هیئت های مذهبی سبزوار در این روز با حرکت جمعی اقدامات خدماتی را در این روز به عهده گرفته اند.

 

انتهای پیام/