مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات سبزوارگفت:سبزوار به عنوان مسئول پیگیری و نظارت بر موکب های ایام اربعین حسینی استان خراسان در محور کربلا انتخاب شد.

علی اکبر دلبری در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه استان خراسان رضوی در ایام اربعین ۶۰موکب را در محورهای نجف، کربلا ،کاظمین ،سامرا و مسیر پیاده روی نجف تا کربلا برپا خواهد کرد اظهارداشت: با توجه به تجربه سبزوار در سال های گذشته مسئولیت نظارت پیگیری و ارزیابی موکب های محور کربلا بر عهده ستاد سبزوار است.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان های سبزوار کاشمر ،مه مولات، جوین، جغتای و مشهد در ایام اربعین حسینی در شهر کربلا موکب برپا خواهند کردتصریح کرد: درمجموع ۱۱موکب خدمت به زائرین امام حسین(ع) در شهر کربلا از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان برپا خواهد شد که اقدامات مربوط به پیگیری نظارت و ارزیابی خدمات با ستاد سبزوار است.

 

دلبری در ادامه با بیان اینکه این موکب ها در هشت روز مانده به اربعین حسینی در شهرکربلا دایر می شوند و به مدت ۱۰روز اقدام به خدمات رسانی به زائرین حسینی می کنند ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در هر شبانه روز بیش از ۹۰هزار تغذیه و ۲۵ هزار نفر در این موکب ها اسکان داده خواهند شد.

 

وی درادامه به اقدامات ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان برای خدمت رسانی به زائرین اربعین اشاره کرد و افزود: تا کنون ۲۰دستگاه کامیون آمادگی خود را برای جابجای ملزومات مورد نیاز موکب های اعلام کرده اند که این تعداد به ۴۰ دستگاه خواهد رسید.

 

مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات سبزوار همچنین با بیان اینکه تا کنون ۸۰دردصد از کمک های غیر نقدی از قبلی اقلام خوراکی مورد نیاز جمع اوری شده است ادامه داد: اعتبار نقدی مورد نیاز ۳۰۰میلیون تومانی برای خدکت رسانی مطلوب ه زوار در نظر گرفته شده که از طریق خیرین و کمک های مردمی جمع اوری خواهد شد.

 

وی ادامه داد: سبزوار در این ایام سه موکب را در شهر کربلا دایر خواهد کرد و ۲۴۰خادم افتخاری نیز برای این مهم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/