رئیس دانشگاه فناوری های نوین گفت:تاسیس دانشگاههای فناوری توین در کشور سبب گره خوردن علم وصنعت در کشور خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار، ابوالقاسم  امیر احمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دانشگاه های فناوری نوین به عنوان دانشگاه نسل سوم در کشور شناخته می شوند اظهار داشت این دانشگاهها حلقه وصل بین علم وتولید ثروت هستند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه راه ورود دانشجویان به بازار کار را فراهم می کند ادامه داد: برای توسعه کشور نیازمند تولید ثروت از علم هستیم که این امر  در دانشگاه فناوری های نوین دست یافتنی  است.

امیر احمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک دانشکده در این دانشگاه  فعال است ادامه داد:پیشنهاد تاسیس وفعالیت دانشکده فناوری وسلامت ومدیریت واقتصاد نیز به وزارت داده شده است.

وی به افزایش ۲۰ رصدی بودجه دانشگاه در سال جاری اشاره کرد وافزود: بودجه این دانشگاه در سال جاری به ۲۵ میلیارد ریال رسیده که از این مبلغ ۷میلیارد ریال به پروژه های عمرانی اختصاص یافته است.

رئیس  دانشگاه فناوری های نوین به ظرفیت ویژه دانشگاه فناوری های نوین در سبزوار اشاره کرد وافزود :متاسفانه این ظرفیت در بین مسئولان به خوبی شناخته نشده واز این فرصت استفاده لازم برده نمی شود.

وی درخصوص مسائل پیش آمده برای این دانشگاه عنوان کرد: ملک این دانشگاه متعلق به وزارت نفت می باشد و در حال حاضر مشغول رایزنی هایی برای تملک آن هستیم.

انتهای پیام/