مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از ثبت ۱۵۲ تعاونی از ابتدای امسال تا کنون خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،عباس رکنی درهمایش تجلیل از تعاونی های برتر سبزوار با بیان اینکه ازابتدای امسال تا کنون ۱۵۲ تعاونی در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است اظهار داشت: استان خراسان در سال جاری رتبه برتر ثبت تعاونی را از آن خود کرده است.

وی با اشاره به ثبت بیش از صددرصدی تعاونی ها در استان اعلام کرد: سهم استان در سال جاری ۱۳۳ تعاونی بوده که تا کنون ۱۵۲ تعاونی‌های به ثبت رسیده است.

رکنی در ادامه به نقش تعاونی ها در اجرای عدالت اجتماعی در جامعه اشاره کرد وافزود : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براین نقش سعی در ایجاد هرچه بیشتر تعاونی ها دارد.

مدیر تعاون ادارکه تعاون همچنین ادامه داد: از مهم ترین مزایای ایجاد راه اندازی تعاونی ها جمع کردن سرمایه های خرد از بین مردم وراه اندازی پروژه های بزرگ است که باعث می شود چرخ اقتصاد کشور به چرخش درآید.

وی با اشاره به این موضوع که تعاون روستایی از دیگر اولویت های وزارت خانه تعیین شده است تاکید کرد: بر اساس این اولویت تشکیل ۱۳۶ مورد سهمیه  استان خراسان رضوی از هزار و۹۴۷ مورد است که با ایجاد کمیته هایی به ریاست فرمانداران در شهرستان ها ایجاد خواهد شد.

رکنی در ادامه با اشاره به سال تولید واشتغال بیان کرد: استفاده از ظرفیت روستائیان در قالب مشارکت های گروهی نقش مهمی در ایجاد اشتغال خواهد داشت.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار در این همایش با بیان اینکه از ابتدای امسال ۶تعاونی با ۶۸ عضو در سبزوار تشکیل شده است تاکید کرد: این تعداد تعاونی منجر به ایجاد اشتغال برای ۸۲ نفر شده است.

مختاری درادامه با بیان اینکه ۷۳۱تعاونی با چهل هزار عضو در سبزوار به صورت فعال حضور دارند ادامه داد:این تعداد تعاونی بیش از ۱۱ هزار فرصت شغلی را فراهم کرده است.

انتهای پیام/