مانور ایمنی و حفاظت از انبار های شرکت پالایش و پخش در برابر حملات تروریستی در سبزوار انجام شد.

به گزارش بصیر سبزوار،عیسی افتخار مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوارصبح امروز در مانور ایمنی و حفاظت از انبار های شرکت پالایش و پخش نفت سبزوار با بیان اینکه حفاظت از این منطقه استراتژیک از مهمترین وظایف این شرکت است اظهارداشت: مانور ایمنی و حفاظت از این منابع با موفقیت به انجام رسید.

 

وی با بیان اینکه در سناریوی این مانور تروریست مهاجم با تیراندازی به یکی از منبع های نفت قصد ورود و انجام عملیات انتخاری را داشت ادمه داد: در پی این حمله با ورود نیروهای حراست شرکت و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی این تروریست فرضی دستگیر شد.

 

افتخار در ادامه با اشاره به اینکه در قسمت دوم از این سناریو اطفاء به موقع آتش سوزی منبع در پی تیراندازی این فرد با هدف سنجش نیروها طرح ریزی شد تاکید : پس از ورود افراد و آتش نشانان در مدت زمان کوتاهی آتش ایجاد شده کنترل و خاموش شد و از گسترش آن به دیگر منابع جلوگیری شد.

 

وی با بیان هدف کلی از این مانور شناسایی نقاط قوت و ضعف در حوزه ایمنی بود تاکید کرد: پس از برگزاری مانور در حضور کارشناسان و ارزیابان ایمنی نمره قابل قبولی در این مانور مسب شد.

مدیر شرکت نفت منطقه ای پالایش و پخش سبزوار در ادامه با بیان اینکه انبار نفت سبزوار ظرفیت نگهداری از ۱۰۰میلیون لیتر نفت را دارد تصریح کرد: این انبار جزء ۳۷ انبار اصلی شرکت پخش و پالایش در کشور است.

 

افتخار ادامه داد: شرکت پخش سبزوار با قریب به یکصد دستگاه نفتکش وظیفه تامین مواد سوختی شهرهای سبزوار خوشاب جوین جغتای بردسکن و بخش از استان خراسان شمالی را برعهده دارد.

 

انتهای پیام/