استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده گفت: استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از تزلزل این نهاد بهترین شیوه برای جلوگیری تاز نفوذ دشمن است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،اعظم فعال در همایش تحکیم بنیان خانواده با اشاره به اینکه خانواده مقدس ترین نهاد دراسلام است اظهارداشت: برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن باید سبک تربیت اسلامی را در خانواده ها فراگیر کرد.

 

وی با بیان اینکه تربیت صحیح و برپایه سبک زندگی اسلامی نقش موثری درآینده افراد دارد تاکید کرد: نفوذ در جامعه ای که با سبک زندگی دینی آشنا شده و از کودکی باورها و ارزش های اسلامی برای او تبیین شده است غیر ممکن یا بسیار سخت خواهد بود.

 

فعال در ادامه با اشاره به اینکه رسانه ها نقش مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه دارند تاکید کرد: یکی از مصداق های زندگی اسلامی رعایت امر عفاف و حجاب است که رسانه باید با تبیین این موضوع و گزارش فواید آن به ترویج آن در جامعه کمک کند.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ازدواج یکی از مهمترین راههای جلوگیری از ایجاد فساد در جامعه و تضمیت سلامت افراد در حوزهای معنوی است تصریح کرد: فراهم کردن زمینه ازدواج توسط مسئولین برای زوج های جوان و همچنین ترویج ازدواج سالم می تواند در افزایش سلامت روانی جامعه نقش موثری را ایفا کند.

 

این کارشناس خانواده در ادامه با بیان اینکه حفظ حجاب زن در جامعه به حفظ حرمت و شخصیت وی منجر خواهد شد ادامه داد: حجاب همچون دژمحکمی در برابر آسیب های اجتماعی عمل کرده و نخواهد کذاشت زن به راحتی مورد آسیب قرار بگیرد.

 

فعال با اشاره برشمردن نمونه های موفق از زنان با حجاب و تاثیر گذار در مناسبات اجتماعی عنوان کرد: حجاب به هیچ عنوان برای بانوان به عنوان محدودیت نبوده و بسیاری از بانوان محجبه توانسته اند به قله های بزرگ موفقیت دست پیدا کنند.