مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گفت: جهت دادن به سمت فقر زدایی باید در سنت پسندیده قربانی ها مورد توجه قرار گیرد.

محسن مسعودیان در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره به انجام عمل خیر و سنت پسندیده قربانی در روز عید قربان اظهارداشت: جهت دهی به سمت فقر زدایی و بهره مندی محرومان از این سنت باید مورد توجه افراد قرار گیرد.

 

وی بابیان اینکه در پایان تمام فرایض دین اسلام از جمله ماه رمضان و حج توچه ویژه ای به محرومین و فقرا شده است تاکید کرد: ایجاد فرهنگ فقرزدایی در بین مردم باید در جهت ساماندهی و رفع محرومیتها انجام شود.

 

مسعودیان با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی در استان خراسان با ارائه برنامه های متمرکز سعی در  بهره مندی عادلانه محرومین از این سنت حسنه دارد تصریح کرد: ساماندهی مراکز قربانی به صورت کاملا بهداشتی و به دور از پراکندگی از جمله برنامه هایی است که این نهاد در حال پیکیری آن است.

 

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده در بین افراد تحت پوشش کمبودهای غذایی این افراد است  تاکید کرد: کمیته امداد ازقبل محرومین و خانواده های محروم و نیازمند به مواد غذایی را شناسایی کرده و در موقعیت های مختلف از جمله عید قربان اقدام به توزیع مواد غدایی و گوشت در بین انها می کند.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه امروزه مراکز خیریه دیگری نیز در شهرستان ها اقدام به تهیه و توزیع گوشت قربانی و دیگر اقلام غذایی در بین نیازمندان می کنند عنوان کرد: در این خصوص باید همگرایی بین این مراکز و کمیته امداد صورت گیرد تا توزیع به شکل هرچه بهتر و عادلانه تر صورت گیرد.

 

مسعودیان بیان کرد: متاسفانه در برخی از اوقات شاهد این موضوع هستیم که به علت عدم همگرایی و هماهنگی بین این مراکز با کمیته امداد افرادی چند برابر نیاز خود از کمک ها بهره مند شده و برخی خانواده ها نیز از این کمک ها محروم می مانند.

 

وی تاکید کرد: کمیته امداد باید به عنوان مرجع و متولی کار در حوزه توزیع و شناسایی افراد قرار گیرد.

 

انتهای پیام/