مدیر شبکه دامپزشکی سبزوار در آستانه روز عید قربان در خصوص بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد.

ولی اله جغتایی در گفت وگو با بصیر سبزوار با اشاره در پیش بودن عید سعید قربان و ذبح دام عنوان کرد:با توجه به احتمال شیوع برخی بیماری های دامی در جامعه هرگونه کشتار در معابر عمومی ممنوع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کشتارگاه سبزوار ازساعات ابتدایی روز عید قربان آمادگی کامل برای انجام امورات ذبح دام های همشهریان را دارد تصریح کرد : عملیات ذبح در کشتارگاه به صورت رایگان صورت خواهد گرفت.

جغتایی همچنین از حضور اکیپ های بازرسی دامپزشکی به صورت مستمر از صبح روز عید  در شهر خبر داد وافزود: پنج  اکیپ ویژه بازرسی در سبزوار و شهرهای روداب وششتمد کار نظارت بر ذبح بهداشتی را خبر داد.

مدیر شبکه دامپزشکی سبزوار با بیان اینکه کشتارگاه سبزوار دارای ظرفیت مناسبی است خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولین در کشتارگاه براینست تا در کم ترین  زمان ممکن کار  کشتار دام ها انجام شود.

وی همچنین ادامه داد با توجه به لزوم ماندن گوشت های تازه به مدت ۲۴ ساعت در سالن پیش سرد برای جلوگیری از بروز وشیوع بیماری تاکید کرد: ظرفیت سالن پیش سرد کشتارگاه پاسخگوی حجم کشتار خواهد بود.

 

جغتایی با بیان اینکه برخی از موسسات خیریه اصرار بر ذبح دام در محل داشته اند تاکید کرد: اکیپ ویژه بازرسی دامپزشکی در محل های مورد نظر به صورت ثابت حضور خواهد داشت و بر انجام موارد بهداشتی نظارت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/