نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه صنایع تبدیلی سبب رونق اقتصادی و جلوگیری از خام فروشی است.

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر در مراسم بهره برداری از طرح های کشاورزی در سبزوار با بیان اینکه برخی از اختلاف های حوزه صنعت و کشاورزی با عث بروز مشکلات و موانع پیشرو این دو حوزه کلیدی برای توسعه کشور بود اظهارداشت: با برگزاری جلسات مشترک بین مسئولان ارشد این دو حوزه بسیاری از اختلاف نظرها رفع شد و در حال حاضر سابت یهین یاب برای فعالان بخش کشاورزی باز شده و به مشکلات انها خواهد پرداخت.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث ویژه برای رونق تولید و ایجاد ارزش افزوده توسعه صنایع تبدلی در حوزه های مختلف است تصریح کرد: برای جلوگیری از خام فروشی و هدررفت منایع باید توسعه صنایع تبدلی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

سبحانی فر در ادامه به اولویت های وزیر جهاد صنعت و معدن اشاره کردو ادامه داد: تخصیص اعتبار ۳۰هزار میلیاردی برای بهینه سازی و نوسازی صنایع در تمام بخش ها نشان گر این موضوع است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس همچنین ادامه داد: در کمیسیون صنایع و معادن که با حضور وزیر صنعت برگزار شد وی بر موضوع ممنوعیت خرید کالاهای خارجی توسط دستگاههای دولتی تاکید کرد به گونهای که در صورت ادامه این روند سیستم ثبت سفارش برای این کالاها بسته خواهد شد.

 

سبحانی فر همچنین از تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه های مختلف گفت و افزود: در چند روز اخیر گفت و گو با هیئت کره ای برای فاینانس ۸میلیارد دلارو هیئت روسیه برای ۵میلیارد دلار آغاز شده است.

 

انتهای پیام/