همزمان با آخرین روز از هفته دولت 4پروژه بخش کشاورزی در سبزوار با ظرفیت اشتغالزایی 115نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سبزوار افتتاح شد.

به گزارش بصیر سبزوار،منصور برغمدی مدیر جاد کشاورزی سبزوار صبح امروز در این مراسم که با حضور مدیر کل و جمعی از مسئولان اداری استان و شهرستان برگزار شد با بیان اینکه بهره برداری از کارخانه تولید چیپس میوه و بسته بندی با اعتبار ۳۰میلیارد ریال در حوزه صنایع تبدیلی شهرستان است اظهار داشت: راه اندازی این کارخانه به همت بخش خصوصی فرصت اشتغالزایی برای  ۳۵ نفر در شهرستان را فراهم کرده است.

 

برغمدی در ادامه با تاکید بر تکیه برتوان داخلی کشور و استفاده از ظرفیت های بومی ادامه داد: ساخت دستگاه دومنظوره بذر کار و کود پاش توسط متخصصین شهرستان و با اعتبار ۲۰۰میلیون ریال زمینه اشتغال ۱۰نفر را ایجاد کرده و همچنین باعث نگهداشت ارز در کشور شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به توسعه پرورش ماهی های سردآبی در سبزوار و استفاده بهینه از آب و ساخت استخرهای دومنظوره ادامه داد: د راین راستا با ارائه تسهیلات دولتی استخر پروش ماهی های سردابی با ظرفیت ۶۸هزار قطعه بچه ماهی و تولید سالانه ۳۵تن ماهی به اعتبار ۳میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

 

برغمدی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود آب یکی از مهم ترین دغدغه های ایجاد شده در کشور است و اولویت سازمان هم بر استفاده بهینه از آب است تاکید کرد: از ابتدای سال جاری بیش از ۹۳کیلومتر طرح انتقال آب با اعتبار ۵۵میلیارد و ۵۸۰میلیون ریال در غالب ۵۶پروژه اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: بیش از ۹کیلومتر کانال بتنی نیز برای انتقال آب ایجاد شده که برای این منظور نیز ۵میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

 

انتهای پیام/