مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: بیش از 2هزار میلیارد ریال تسهیلات در راستای نوسازی و مکانیزاسیون به بخش کشاورزی اعطا شده است.

 

به گزارش بصیر سبزوار مجتبی مزروعی در مراسم افتتاح پروژه های کشاورزی در سبزوار با بیان اینکه حرکت سازمان جهاد کشاورزی به سمت توسعه مکانیزاسیون و تغییر شیوه های کشت است تصریح کرد: در این راستا  از سه سال گذشته تا کنون بیش از ۲هزار میلیارد ریال تسهیلات نوسازی و بهسازی ماشین آلات در بخش کشاورزی اعطا شده است.

 

وی با بیان اینکه در کنار تغییر الگوهای کشت و استفاده از روش های نوین کشت نگاه این سازمان به استفاده بهینه آب در حوزه کشاورزی است تاکید کرد: انتقال آب به وسیله لوله از منبع آبی تا زمین به روش های پرفشار و کم فشار از بهترین روش هایی است که بهره بروی آب را تا ۲۰درصد افزایش می دهد.

 

وی با اشاره به اهتمام جهاد برای هزینه در خصوص انتقال آب تاکید کرد: بر اساس گزارشات تا پایان سال ۹۲ در حدود ۱۱۰ هزار هکتار زمین زراعی اجرا شده بود که سال ۹۳ و ۹۴ نیز در سطح ۲۵ هزار هکتار اجرا شد.

 

مزروعی با بیان اینکه دولت نیز به افزایش بهره وری آب توجه ویژه ای دارد ادامه داد: در سال جاری ۲۷۰میلیارد ریال اعتبار بلاعوض در اختیار بهره وران قرار گرفته تا در زمینه انتقال آب به وسیله لوله از منابع آبی هزینه کنند.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون هفت هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات بخش کشاورزی به این حوزه اضافه شده است ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۰شرکت تولید کننده ماشین آلات کشاورزی در استان فعالیت می کنند که بخشی از تولیدات آنها به سایر استان های هم جوار صادر می شود.

 

انتهای پیام/