فرمانده سپاه ناحیه سبزوارگفت: مسجد مهم ترین سنگر در جبهه چنگ نرم است.

به گزارش بصیر سبزوار، امین اله مظلوم صبح امروز در همایش مساجد الگویی و تجلیل از ائمه جماعات مساجد با بیان اینکه امروز جبیه اصلی رویارویی ما با دشمن در عرصه جنگ نرم است اظهارداشت: سنگر اصلی در این جنگ مساجد هستند که باید آنها را تقویت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم باورهای جوانان را تقویت کرده و ارزش های اسلامی خود را در جامعه حفظ کنیم باید از این سنگر محافظت کرده و آن را تقویت کنیم تاکید کرد: دشمن در پی از بین بردن باورها و ارزش هایی است که مانع به هدف رسیدن نقشه هایش می شود و دراین راه مساجد را هدف قرار داده است.

 

مظلوم همچنین با بیان اینکه مسجد تنها محل برگزاری نماز و عزاداری نیست تصریح کرد: اجرای برنامه های فرهنگی هنری جذاب می تواند مساجد مارا به تراز مسجد اسلامی نزدیک کرده و این مکان مقدس را به محلی برای زایش و تولد شهید حججی ها تبدیل کند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار با بیان اینکه نباید در مساجد اولویت را به مسائل اقتصادی دهیم ادامه داد: متاسفانه این آسیبی است که امرزو آموزش و پرورش ما با آن مواجهه شده است و والدین را هم درگیر آن کرده که تنها به مسائل آموزشی صرف می نگرندو از تربیت و مبانی دینی فاصله گرفته اند.

 

وی به شیوه های جذب جوانان به مسجد اشاره کردو افزود: نباید جوانان را با کوچکترین حرکتی که ما نمی پسندیم از مسجد طرد کنیم بلکه باید با نشان دادن راه و رسم صحیح آنان را جذب مسجد کرد.

 

مظلوم یکی دیگر از کارکردهای ماجد را حفظ تحکیم بنیان خانواده ها دانست و افزود: مساجد با برگزاری کلاس های مشاوره ای خانواده به صورت فردی و جمعی و اگاهی بخشی در خصوص حل مشکلات به حفظ این بنیان ارزشمند و مورد تاکید اسلام کمک کنند.

 

وی با اشاره به انتخاب ۳۴مسجد در سبزوار به عنوان مساجد الگویی تاکید کرد: در این مساجد سعی می شود برنامه های مختلف متناسب با نیاز روز جوانان  وخانواده عملیاتی شده و سطح مسجد به مسجد تراز اسلامی برسد.

 

انتهای پیام/