مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استانداری خراسان رضوی گفت:17هزارو 297میلیارد ریال پروزه در بخش خصوصی با ظرفیت ایجاد 21هزار شغل در استان خراسان در دست اجرا است.

به گزارش بصیر سبزوار علی رسولیان در جلسه شورای اداری سبزوار با بیان اینکه بیش از ۱۷هزار و ۲۹۷میلیارد ریال پروژه در دست اجرا در استان خراسان رضوی در حال اجرا است اظهارداشت: این پروزه ها ظرفیت ایجاد ۲۱هزار شغل در استان را تامین می کند.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته به بیش از یک هزار و ۸۶۳واحد تولید تسهیلات پرداخت شده است تصریح کرد: یک هزار و ۳۶۶واحد از طریق سامانه بهین یاب موفق به کسب تسهیلات تولید شده اند.

 

رسولیان در ادامه به اولویت مردمی کردن اقتصاد با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: ۱۹۲پروژه اقتصادی در استان با همت بخش خصوصی در حوزه های کشاورزی و صنعت به ارزش ۴۵۰میلیارد تومان و ظرفیت اشتغال ۳۶۰۰نفر در دست اجرا است.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استانداری خراسان رضوی با اشاره به نرخ تورم ۷و نیم درصدی در استان خراسان ادامه داد: این رقم در حال حاضر یک درصد از میانگین کشور نیز پایین تر است.

 

وی همچنین به نرخ رشد اقتصادی در حوزه های مختلف در استان خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهم ترین دلیل رشد نرخ اقتصادی مربوط به پروژه های فولادی بزرگ استان با رشد ۵۲درصدی است.

 

رسولیان همچنین بابیان اینکه در سال های گذشته به طور معمول با کمبود گندم مواجه بودیم ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر بیش ذخیره بیش از ۱۶ماه گندم در سیلوهای موجود می باشد.

 

وی به اجرای طرح های فولادی با اعتبار بالغ بر یک هزار میلیارد در خراسان رضوی را با هدف تولید ۱۰میلیون تن فولاد در سال اشاره کردو افزود: فولاد سنگان به عنوان بزرگترین پروزه گندله سازی در حال اجرا می باشد.

 

رسولیان به رشد ۹درصدی تراز اقتصادی استان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: خوشبختانه رقم صادرات بازارچه ای این استان در سال گذشته ۴۳میلیون دلار بوده است.

 

انتهای پیام/