معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ای وزارت کشور از اختصاص 30هزار میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در سال جاری خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، بابک دین پرست در جلسه شورای اداری سبزوار به مناسبت هفته دولت با اعلام خبر اختصاص ۳۰هزار میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در سال جاری عنوان کرد: این رقم در سال جاری برای رفع مشکل و موانع تولید ۲۱هزار واحد تولید اختصاص یافته است.

 

وی با بیان اینکه این رقم در سال گذشته معادل ۱۶هزار میلیارد بود تصریح کرد: سال گذشته ۱۶هزار واحد تولیدی از این اعتبار بهره مند شدند که با توجه به موفقیت طرح علاوه بر افزایش مبلغ تعداد واحدهای تولیدی بهره مند از این اعتبار تیز افزایش پیدا کرده است.

 

دین پرست د رادامه با اشاره به اینکه یکی از اولیت های مهم در اجرا شدن اقتصاد مقاومتی و سیاست های آن تمرکز زدایی و تفویض اختیارات است ادامه داد: بیش از ۳۱۸مورد اختیارات به مدیران استانی تفئیض شده تا در روند اجرای طرح ها تسریع شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ای وزارت کشور به تشکیل کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: برگزاری این جلسات ابتکاری بود که با برگزاری سه هزار و ۲۳۱جلسه و سی و یم هزار ۸۵۴مصوبه باعث سرعت گرفتن رفع موانع شد.

 

وی با بیان اینکه در یک ماه آینده نشست استانداران ۱۶استان مرزی برای بررسی مشکلاتو موانع و همچنین فرصت های موجود در ۱۵کشور همسایه اشاره کردو افزود: استان خراسان به عنوان یکی از استان های هم مرز با افغانستان نقش مهمی در حوزه فصل مشترک اقتصادی خواهد داشت.

 

دین پرست همچنین از مصوبه ای ستاد اقتصادمقاومتی خبر داد که بنا بران دستگاههای دولتی نظیر مالیات تامین اجتماعی و شرکت های آب و برق نتوانند اقدام به تعطیلی و یا تعلیق فعالیت های واحدهای تولیدی به علت بدهی کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه با تکرار شعار اقتصاد مقاومتی این سیاست اجرایی نمی شود بیان داشت: برای تحقق این شعار باید براساس برنامه های مدون عمل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

 

انتهای پیام/