فرماندار سبزوار کفت:بالابودن سود پرداختی بانک ها سبب کاهش اشتیاق به سرمایه گذاری در حوزه های تولید شده است.

به گزارش بصیر سبزوار،احمد برادران ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بالابودن سود پرداختی باعث کاهش اشتیاق به سرمایه گذار می شود اظهارداشت: برای افزایش سرمایه گذاری دوعامل مهم کاهش سود بانکی و سود تسیلات دردستور کا ر دولت است که در صورت اجرایی شدن این گام های موثری در رونق باراز کسب و کار صورت خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به فعالیت دفتر سرمایه گذاری در سبزوار به عنوان تنها دفتر شهرستانی است مجموعه بیان کرد: مهم ترین کار این دفتر شناسایی ظرفیت های موجود در حوزه سرمایه گذاری سرعت در امر اخذ مجور و کوتاه کردن مسیرهای پرپیچ و خم اداری و همچنین جذب سرمایه های سرگردان در حوزه های مختلف است.

 

برادران در ادامه با اشاره به صدور مجوز مجموعه استخراج و فراوری سیلکئ منگنز تصریح کرد: این مجموعه با سرمایه گذاری ۱۶۰میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۱۵۰نفر در فاز اول موفق به اخذ مجوز تاسیس و موافقت های تامین آب و برق شده و در مرحله واردات دستگاه مورد نیاز راه اندازی مجموعه است.

 

فرماندار سبزوار به معضل کمبود اب در کشور و منطقه اشاره کردو افزود: حدود ۸۶درصد از آب مصرفی در حوزه کشاورزی صرف می شود که افزایش بهره وری در این حوزه نیازمند فرهنگ سازی در الگوی کشت و استفاده از شیوه های نوین و صحیح کشت و آبیاری محصول است.

 

وی همچنین به اتسداد ۴۵چاه غیر مجاز اشاره کردو افزود: این موضوع با قاطعیت تمام در دستور کار قرار دارد.

 

انتهای پیام/