رئیس شورای شهرستان سبزوار گفت؛شورای چهارم شهرستان سبزوار با ۲۸ درصد مصوبات فرهنگی کار خود را به پایان خواهد برد.

به گزارش بصیر سبزوار،جلال تعصبی در آخرین نشست خبری شورای شهرستان با بیان اینکه این شورا با ۲۸ درصد مصوبات فرهنگی کار خود را به پایان خواهد برد اظهارداشت: شورای چهارم را  می توان به عنوان شورای دغدغه مند در حوزه فرهنگ نام برد.

وی با اشاره به گذراندن  ۲۵ درصد، عمرانی۲۲، اقتصادی ۶و سایر موارد با ۱۶ درصد در مراحل بعدی مصوبات شورای اسلامی تاکید کرد : سبزوار به عنوان یکی از شهرهایی کشور لا سابقه دیرینه در حوزه فرهنگ وتاریخ سربداران نیازمند توجه ویژه مسئولین در حوزه فرهنگی است.

تعصبی در ادامه با اشاره به اینکه  آیین نامه اجرایی برای تحقــــق اقتصاد مقاومتـی در شهرداری ، راهکارهای مبارزه با مفاسد اقتصادی و نحوه مدیریت بهینه بر منابع و تشکیل مرکز پژوهش ها از جمله مهم ترین نیازهای شهرستان است تاکید کرد : خوشبختانه این طرح به عنوان یکی  از پیشنهادات و مصوبات شوراهای اسلامی شهرستان ثبت شده است.

وی در  ادامه به برخی دیگر از مصوبات این دوره شورای شهرستان اشاره کرد بیان داشت:پیشنهاد طرح معافیت کتابخانه های عمومی و خیرساز از پرداخت عوارض نوسازی و پسماند شهرداری ها و راه اندازی شبکه رادیویی و تلویزیونی خاص روستا توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی برخی از دیگرپیشنهادات و مصوبات شوراهای اسلامی شهرستان است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان سبزوار با اشاره به اهمیت موضوع روستاها ولزوم رسیدگی به  آنها  تاکید کرد: درخواست از بنیاد مسکن جهت اجرای مرحله دوم طرح های هادی روستاها، با مصوبات این شورا انجام شد.

تعصبی در ادامه به تصویب طرح معافیت مساجد از عوارض و احداث ۲۰ درصد تجاری را از دیگر طرح های فرهنگی این دوره دانست.

انتهای پیام/