نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون مشترک در‌آمدهای پایدار شهرداریها و دهیاری‌ها: هشت درصد از درآمد کلان شهرها به توسعه روستاها اختصاص می یابد.

به گزارش بصیر سبزوار حسین مقصودی در جلسه تحلیف منتخبین شورای پنجم با اشاره به لزوم توسعه روستاها ودر راستای عدالت اظهار داشت: براساس آنچه در بودجه سال ۱۳۹۶ به تصویب رسیده است هشت درصد از درآمد کلان شهرهای کشور برای توسعه روستاها به دهیاری های شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال بدهی دستگاهها به سهرداری سبزوار است تصریح کرد: تاکنون۲۹۰ میلیارد ریال بدهی ادارات دولتی سبزوار از طریق انتشار اوراق به شهرداری پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها باید در زمینه تامین درآمد به ایجاد درآمدهای پایدار توجه کنند عنوان کرد:  کمیسیون مشترک در‌آمدهای پایدار شهرداریها و دهیاری‌ها در مجلس با هدف افزایش درآمدهای شهرداری ها و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس همچنین با اشاره به اهمیت موضوع انتخاب شهردار و ملاک های این انتخاب تاکید کرد:اعضای شورای جدید برای انتخاب از عجله پرهیز کرده وفردی شایسته را برای اداره شهر انتخاب کنند.

احمد برادران فرماندار سبزوار نیز در این مراسم انتخابات شورای شهر را استفاده از نظرات مردم در حوزه اداره شهر عنوان کرد وافزود:انتخاب شوراها یکی از برکات انقلاب اسلامی است که زمینه مشارکت مردم در اداره امور محلی رافراهم می کند.

انتهای پیام/