رئیس کل دادگستری خراسانن گفت: سالانه یک میلیون و 500هزار پرونده فضایی درسطح استان خراسان تشکیل می شود.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام مظفری در مراسم افتتاح ساختمان دادگستری ششتمد با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و۵۰۰هزار پرونده در سال در استان تشکیل می شود اظهارداشت: با توجه به تشکیل این تعداد پرونده زمان رسیدگی و پاسخگویی در حد مطلوب است.

 

وی با بیان اینکه رفع تصرف اراضی ملی و دولتی یکی از اولویت های مهم در دستور کار دادگستری است تصریح کرد: خراسان رضوی به عنوان یکی از موفق ترین استان ها در حوزه رقع تصرف این اراضی در ۵ماه نخست امسال شناسایی شده است.

 

مظفری با بیان اینکه با بیان اینکه دستگاه قضا باید آخرین مرحله برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی باشد تاکید کرد: در این حوزه نقش دستگاههای فرهنگی و متولیان فرهنگ باید پررنگ تر شده و موضوع فرهنگ سازی در اولویت قرار گیرد.

 

مدیر کل دادگستری استان خراسان با اشاره به اینکه توسعه فضاهای قضایی استان در راستای عدالت و دسترسی آسان مردم به قانون و مراجع امنیتی است ادامه داد: ساخت مراکز و ساختمان ها سبب می شودتا افردی که مورد ظلم قرار گرفته اند با کمترین هزینه به مراجع قضایی دسترسی داشته باشند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر آمار بالایی از تعداد شکایات مردم از دستگاههایی است که کار خود را به درستی انجام نداده اند تصریح کرد: باید از ظرفیت دستگاه ها مختلف برای کاهش تعداد پرونده ها استفاده کرد.

 

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در مناطق و بخش های محروم به سبب پایبندی بیشتر مردم به احکام دنیی، حفظ سنت های فرهنگی و اصیل و نقش شوراهای حل اختلاف تشکیل پروندهای قضایی کمتر است.

 

رئیس کل دادگستری خراسان با اشاره به اینکه در مناطق و بخش های محروم به سبب پایبندی بیشتر مردم به احکام دنیی،تعدا پرونده های تشکیل شده بسیار پایین تر از مناطق پیشرفته است تاکید کرد: : تعداد پرونده های جرائم خشن و نزاع از ابتدای سال تاکنون شامل آدم ربایی، نزاع و سرقت مسلحانه و قتل در این استان ۶۰ درصد کاهش یافته است.

 

انتهای پیام/