مدیر کمیته امداد سبزوار گفت: بیش از 84میلیارد ریال وام اشتغال در سال 95 به 650خانوار از مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

محمد داورزنی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه بیش از ۸۴میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان این نهاد پرداخت شده است اظهارداشت: پرداخت این مبلغ وام اشتغال معادل جذب صددرصدی سهمیه کمیته امداد سبزوار از تخصیص اعتبارات به این مرکز بوده است.

 

وی با بیان اینکه تامین مسکن یکی از مهم ترین دغدغه های نیازمندان  و افراد تحت حمایت این نهاد است تاکید کرد از ابتدای سال ۵مورد احداث و خرید مسکن،۱۵مورد مقاوم سازی و ۲۵مورد تعمیرات صورت گرفته است و با این حال ۵۴۰نفر از مددجویان فاقد مسکن می باشند.

 

داورزنی در ادامه به اقدامات فرهنگی کمیته امداد در حوزه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان اشاره کردو افزود : تا پایان سال تحصیلی ۹۵-۹۶بیش از ۱۴۳۶ نفر دانش آموز از امکانات کمک آموزشی و خوابگاهی این نهاد بهره برده اندو به ۲۴۹ دانشجو نیز کمک های شهریه ای پرداخت شده اشت.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار با اشاره به اهمیت امر ازدواج در بین جامعه و تسهیل این امر در بین مددجویان تاکید کرد: در سال گذشته برای ۲۲نو عروس تحت حمایت جهیزیه کامل تهیه و تحویل شده و در حال حاضر نیز ۱۵۴ نو عروس در توبت دریافت جهیزیه قرار گرفته اند.

 

وی در ادامه به خدمت ویژه کمیته امداد برای برخی مددجویان واجد شرایط اشاره کردو افزود: خوشبختانه برای هزار و ۴۰۸نفر از مددجویان ماهانه حق بیمه اجتماعی پرداخت می شود که پس از پرداخت حق بیمه این افراد بازنشسته تامین اجتماعی محسوب شده و به وصرت مادام العمر از حقوق بازنشستگی بهره مند می شوند.

 

انتهای پیام