مسئول هیئت مجمع الذاکرین منتظرالمهدی هرات گفت: مظلومیت شیعه با اتفاقات میرزا اولنگ بیش از گذشته نمایش داده شد.

به گزارش بصیر سبزوار،سید حسینعلی حسینی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار بابیان اینکه در اتفاقات میرزا اولنگ بسیاری از گروههای شیعه برای یاری مردم نیرو اعزام کردند اظهارداشت: متاسفانه دولت اجازه اقدام و مبارزه علیه تروریست های تکفیری را نداد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه وابستگی هایی که برخی از نیروهای امنیتی در افغانستان به سفارت خانه های غربی در این کشور دارند سبب شده است تا این اتفاقات در نقاط مختلف از افغانستان ایجاد شود.

 

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه  شیعیان افغانستان نه تنها در افغانستان مورد ظلم واقع می شوند تصریح کرد: این ظلم در ارتباط هایی که با ایران و ایرانیان داریم نیز دیده می شود.

 

مسئول بزرگترین مجموعه فرهنگی مذهبی شیعی هرات افغانستان در ادامه با اشاره به اینکه کار فرهنگی در هر مکان و شرایط باید انجام گیرد تصریح کرد: آمریکا با صرف هزینه های فراوان در این کشور سعی در به اختیار گرفتن فضای فرهنگی افغانستان دارد و در حال حاضر جنگ تمام عیاری در فضای مجازی ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه تفکر طالبان و داعش برای مبارزه با شیعه و تفکر شیعه به وجود آمده است تاکید کرد: کاری که داعش و طالبان در کشتار مردم میرزا اولنگ انجام دادند یک نسل کشی تمام عیار بود.

 

حسینی به ایجاد داعش در افغانستان اشاره کرد و افزود: افرادی که اکنون به اسم داعش در افغانستان اقدام به جنایت می کنند همان نفرات طالبان با همان تفکرات هستند که در لباسی جدید ظاهر شده اند چرا که آمریکا منبع تغذیه داعش و طالبان است.

 

مسئول بزرگترین مجموعه فرهنگی مذهبی شیعی هرات افغانستان وجود امام خامنه ای را برای جهان اسلام نعمتی بزرگ عنوان کرد و افزود: متاسفانه نبود رهبری واحد در افغانستان فرقه گرایی دراین کشور با عث شده است تا مشکلات لاینحل باقی بمانند.

 

وی به پیروزی مردم افغانستان در جهاد مقدس با شوروری را نتیجه همین اتحاد و یکپارچگی در برابر دشمن دانست و افزود: متاسفانه آمریکا بعد از حضور در افغانستان برجنگ طایفه ای و فرقه ای در افغانستان دامن زده و از اتحاد مردم جلوگیری می کند.

 

حسینی ادامه داد: یکی از مهم تریم عوامل پیروزی در جهاد مقدس پیروی از ولایت و استفاده از اندیشه های امام خمینی (ره)

بود.

 

انتهای پیام/