نخستین نشست خبری سخنگوی منتخبین شورای پنجم سبزوار یک شنبه شب با در حالی با موضوع معرفی کاندیدای شهردار سبزوار برگزار شد که این خبر صبح امروز و توسط یکی از کانال های خبری سبزوار منتشر شده بود.

به گزارش بصیر سبزوار، زهرا بخشی سخنگوی منتخبین شورای پنجم سبزوار یک شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کرد و در ابتدای جلسه رسانه شورا پنجم را آغازنیکی برای همدلی و تعامل سازنده شورا با شهرداری دانست و بابیان اینکه از ۱۴تیرماه تا امروز ۲۲مرداد ماه ۹جلسه هم اندیشی به صورت غیر علنی برگزار شده و منتخبین به بحث در مورد انتخاب شهردار پرداخته اند.

 

وی با بیان اینکه از ۲۰کاندیدای معرفی شده در فضای هم دلی نظم و شفافیت به ۵نفر نهایی رسیده ایم  جواد برادران بنامحمود پسندیده بهرام سیاوش پور سیدعلی کوشکی مسیح الله معصومی ره به عنوان گزینه های نهایی اعلام کرد.

 

بخشی در ابتدای پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص ملاک های انتخاب این افراد اینگونه پاسخ داد که ۳۴ معیار برای معرفی افراد در نظرگرفته شد که از جمله می توان به تخصص مدیریت اجرایی حسن شهرت مدرک تحصیلی مرتبط شاره کرد.

 

وی نحوه انتخاب کاندیداهای نهایی را اینطور اعلام کرد که ۹نفر شورا هرکدام به سه نفر رای داده و از مجوع ۲۷رای ۵نفر که دارای بیشترین ارا را کسب کرده بودند به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب شدند.

 

در ادامه بخشی با سوالی در خصوص چرایی برگزاری ۹جلسه غیرعلنی و بدون اطلاع خبرنگاران و ادعای شفافیت مواجه شد که متاسفانه پاسخ روشنی به این سوال نداد.

 

سوال دیگر یکی از خبرنگاران نیز با توجه به اعلام اسامی کاندیداها توسط یکی از کانال ها و ادعای هم دلی و تعامل بین منتخبین بود که خانم سخنگو این مورد را به حساب شیطنت و خوش ذوقی برخی از اعضا گذاشت و بیان کرد نمی توان تمام اعضا را با هم همراه کرد.

 

چرایی عدم معرفی گزینه خانم برای تصدی شهرداری سبزوار با توجه به حضور منتخب خانم در شوار توسط بخشی اینگونه پاسخ داده شد که هدف نباید تنها معرفی گزینه باشد و باید فردی معرفی شود که از قدرت کافی برای نهایی شدن در گزینه ها برخورداباشد.

 

 

بخشی با بیان اینکه جلسه ارائه برنامه کاندیداها به صورت غیر علنی برگزار خواهد شد ادامه داد: پس از مشخص شدن شهردار برنامه های وی در حضور خبرنگاران اعلام خواهد شد.

 

برگزاری نشست خبری منتخبین شورا پنجم د رابتدا این نوید را برای خبرنگاران و مردم شهر می داد که شاید روند اعضای جدید شورای شهر بر اطلاع رسانی و شفافیت در برگزاری جلسات بوده و توانسته اند روند غلط برگزاری جلسات غیر علنی و محرمانه سازی موضوعات را تغییر دهند اما با مشخص شدن روند انتخاب شهردار توسط سخنگوی موقت جلسه مشخص شد این روند تغییر محصوسی نداشته و همچنان برگزاری جلسات شورای شهر پشت درهای بسته انجام خواهدشد.

 

شاید ابتدایی ترین حق مردم دانستن نحوه مدیریت و کار اعضای شواریی است که هنوز چند ماه از انتخاب آنها نگذشته است حال آنکه اعضای شورا منتخب مردم در اولین گام این حق را از افراد سلب کرده و تنها به اعلام گزینه نهایی شهرداری بسنده خواهند کرد.