رئیس اداره املاک شهرداری سبزوار گفت: 15نقطه کور دسترسی در سبزواربا اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بازگشایی شد.

به گزارش بصیر سبزوار احسان وحدتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ۱۵نقطه کور دسترسی در سبزوار با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد ریال شناسایی و بازگشایی شده است اظارداشت: مجموع مساحت بازگشایی در این مرحاه بالغ بر ۸۰هزار متر مربع مساحت شهری است که پس ار شناسایی و نظر کارشناسی بازگشایی در مدت یک سال شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برخی از پروزه های عمرانی در شهر نیازمند سریع بازگشایی معابر در بافت های فرسوده و قدیمی سبزوار هستند تاکید کرد: این بازگشایی ها زمینه ساز عمران و آبادانی شهر شده و این جهت بازگشایی چندین معبر دیگر با هدف آزاد سازی و تسهیل در روند پروژه های عمرانی در دستور کار قرار دارد.

 

وحدتی درادامه به معضل ترافیک در سبزوار اشاره کرد و افزود: یکی از مزیت های تملک و بازگشایی معابر دسترسی یریع و اسانتر شهروندان به نقاط کور و دارای گره های ترافیکی است که قسمتی از ترافیک شهر نیز حل شود.

 

رئیس اداره املاک شهرداری سبزوار با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه های چندین معبر مهم در سطح شهر شناسایی و بازگشایی شده‌اند تصریح کرد: یکی از مهم ترین کارکردها درآوردن مناطقی از بافت قدیمی شهر است که تاکنون دربن بست‌ها قرار داشته اند.

 

وی در پایان به مناطق بازگشایی شده در این پروژه اشاره کرد و افزود: خیابان های گل افشانی، اندیشه، گلشن، امیر کبیر، کلاته سیفر، کوشک، سروش، طبرسی، ۲۴ متری ولیعصر و بوتان گاز لز جمله این محلات هستند.

 

انتهای پیام/