نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پیاده سازی شعار اقتصاد مقاومتی باید از پتانسیل موجود در روستا ها استفاه کنیم.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی در مراسمی با حضور پرویز فتاح رئیس کمیته امداد سبزوار با بیان اینکه امروزه درخواست های کمک در کمیته امداد از کمک های موردی به سمت اشتغال سوق پیدا کرده است بیان داشت: نگاه نو و خلاقانه مدیریت جدید کمیته امداد سبب شده است تا سطح توقعات از این نهاد بالارفته و اشتغال در صدر خواسته های مددجویان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به رشد چشم گیر جمعیتی در کل کشور از ابتدای انقلاب تا کنون تصریح کرد: متاسفانه این رشد جمعیت در سبزوار دیده نمی شود و یکی از علت های بزرگ آن مهاجرت مردم این منطقه به حاشیه شهرهای بزرگتر به امید پیدا کردن شغل مناسب است.

 

مقصودی با بیان اینکه استفاده از پتانسیل های موجود در روستا ها ظرفیت مناسبی برای پیاده کردن شعار اقتصاد مقاومتی است عنوان کرد: به عنوان مثال روستاهایی در منطقه محروم روداب به لحاظ گیاهان دارویی مزیت های فراوانی دارد که با توجه به این ظرفیت می توان از مهاجرت این افراد به حاشیه شهر ها جلوگیری کرد.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از روستاها ۸۰تا ۸۵ درصداز جمعیت به حواشی شهرها مهاجرت کرده اند ادامه داد: اختصاص وام های اشتغالزایی در روستاها با برنامه های توجیهی مناسب می تواند مانع از این مهاجرت و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها شود.

 

مقصودی به وجود بزرگترین بخش محروم کشور در سبزوار اشاره کرد و افزود: برای رسیدگی به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در سبزوار و مناطق اطراف نیاز است که مدیرت این شهرستان به مدیریت ویژه کمیته امداد ارتقا یابد.

 

انتهای پیام/