نماینده سابق مجلس در شورای اسلامی گت: کمیتهه ارزیابی و نظارت بربرجام باید تصمیمی بگیرند که شأن عزت جمهوری اسلامی ایران بگیرند.

حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه کمیته ارزیابی  تشکیل شده از نمایندگان مجلس و دولت باید با هوشیاری عمل کننداظهارداشت: حفظ عزت جمهوری اسلامی باید در دستور کار این افراد قرار گرفته و شأن اسلام حفظ شود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اصولی که می تواند سبب حفظ شأن جمهوری اسلامی شود تکیه  برتوان داخلی است تاکید کرد: این کمیته توانمندی های داخل کشور را از یابد نبرد و در تصمیمات خود بر این توانمندی ها تکیه کننند.

 

نماینده مردم در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام و دیگر رفتارهای آمریکا و ایادی آن نشان می دهد که زیاده خواهی جزءی از رفتار آمریکایی ها است عنوان کرد: کمیته نظارت و ارزیابی بر اجرای برجام نباید به این خواسته های نا بحق امریکا گردن نهند و تسلیم زورگویی های آنها شوند.

 

رهبری در ادامه به بیان امام خمینی در این مورد که هرگاه در برابر دشمن عقب گرد کنیم انها به پیش خواهند امد اشاره کرد و افزود: مسئولان باید این نکته را مد نظر قرار دهند که این یک اصل بوده و برای عقب راندن دشمن از مواضع ظالمانه اش مقاومت بهترین راه است.

 

وی بی اعتمادی به دشمن را یک اصل دانست و افزود: همانطور که در طول مذاکرات رهبر معظم انقلاب این نکته را که به دشمن بی اعتماد است را ذکر کردند مسئولان این کمیته نیز نباید به دشمن در مورد اجرای برجام اعتماد کنند.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی همچنین در توصیه ای به کمیته ارزیابی و نظارت برجام تاکید کرد: استفاده از متخصصان و دانشگاهیان در این تیم امری ضروری بوده تا بتوانند تصمیماتی برای کرامت اسلام بگیرند.

 

انتهای پیام/