رئیس کمیته امداد کل کشور گفت: در سال گذشته یک هزارو 100میلیارد تومان بودجه برای اشتغال در کمیته امداد امام خمینی جذب شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، پرویز فتاح بعد از ظهر امروز در سفر به سبزوار با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بودجه برای اشتغال مددجویان از طریق این نهاد جذب و اعطا شده است اظهارداشت: خوشبختانه با همراهی دولت و مجلس این رقم درتبصره بودجه سال جاری معادل دوهزار و ۱۰۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به در نظر گرفتن تصویب یک و نیم میلیارد دلار از طریق صندوق توسعه ملی برای توسعه مناطق محروم در کشور تصریح کردک با نگاه مثبت مجلس سهم خوبی از این مبلغ به کمیته امداد اختصاص یافته که این مسئله سبب شده تا سقف وام ها برای اشتغال برداشته شود.

 

فتاح در ادامه با بیان اینکه در پرداخت وام های اشتغال باید دقت لازم به عمل آید تا این وام ها درجایگاه اصلی خود که همان ایجاد اشتغال است هزینه شود ادامه داد: پرداخت وام ها نباید به گونه ای باشد که برای مددجو تنها دینی را ایجاد کند حال انکه او نتواند کسب درآمدی از وام داشته باشد.

 

رئیس کمیته امداد کل کشور در ادامه با بیان اینکه این نهاد فارغ از جهت بندی های سیاسی و با هم دلی سعی در امداد رسانی به محرومین دارد تاکید کرد: نگاه این نهاد به گونه ای است که درحال حاضر ۱۱هزار ارمنی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی قرار دارند.

 

وی با تاکید بر این نکته که مهم ترین برنامه در کمیته امداد افزایش اعتماد مردم است تصریح کرد: ما وابسته به مردم و مسئول امر واجب زکات در جامعه هستیم و برای بهره گیری بیشتر از این مشارکت ها نیازمند جلب اعتماد هرچه بیشتر مردم هستیم.

 

فتاح با بیان اینکه مبالغ جمع اوری شده زکات و صدقات در هر منطقه درهمان شهرستان مورد نظر هزینه می شود تاکید کرد: جلب اعتماد مردم سبب افزایش مشارکت در امر پرداخت صدقات بوده و این مسئله تنها با شفاف عمل کردن مسئولین کمیته امداد میسر خواهد بود.

 

رئیس کمیته امداد کل کشور از راه اندازی صندوق قرض الحسنه کمیته امداد خبر داد و افزود: این صندوق به صورت متمرکز و الکترونیکی اداره خواهد شد و در هیچ جای کشور شعبه فیزیکی نخواهد داشت.

 

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش تعدا مستمری بگیران و خانواده کمته امداد به هیچ عنوان در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست ادامه داد: کمیته امدا به نهادی برنامه محور تبدیل شده و تنها با کارهای علمی است که می توان از پس فقر برآییم.

 

فتاح با اشاره به اینکه درمان فقر در برخی اوقات درداور است عنوان کرد: برخی داروها طعم تلخی داشته اما درانتها باعث ریشه کنی بیماری از وجود می شود حال انکه برخی اقدامات در کمیته امداد درداور است اما منجر به نتیجه شیرین ریشه کنی فقر خواهد شد.

انتهای پیام/