عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کابینه جدید باید از خصوصیت تلاش برای رفع دغدغه های اصلی مردم برخوردار باشد.

آیت الله حسن عالمی در گفت و گو با بصیر سبزواربا اشاره به در پیش بودن معرفی کابینه دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی برای کسب رای اعتماد اظهارداشت: رفع دغدغه های اصلی مردم و توجه به معیشت آنها باید به عنوان اولویت این کابینه در نظرگرفته شود.

 

وی با بیان اینکه در حکم تنفیذی که از سوی مقام معظم رهبری به رئیس جمهور اعطا شد بسیاری از اولویت های دولت دوازدهم تاکید شده است تصریح کرد: این حکم باید به عنوان یک فریضه در دستور کار دولت باشد و کابینه نیز به ان متعهد باشد چرا که وظایف اصلی دولت در آن ذکر شده است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه در دوران انتخابات شعارها و وعده هایی از سوی رئیس جمهور مطرح شد خاطرنشان کرد: کابینه جدید باید توانایی عملیاتی کردن این شعارها و آنچه نیاز ملی است را داشته باشد.

 

عالمی با بیان اینکه کشور ما امروز مورد تهاجم فرهنگی شدید از سوی دشمنان قرار دارد تاکید کرد: کابینه انتخابی باید از مزیت پاسخ دهی قاطع در برابر تهدیدات و حمله های فرهنگی دشمن برخوردار بوده و در این عرصه برنامه های عملیاتی داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اجرای فرامین اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک اولویت در کشور دانست و تاکید کرد: دولت باید درانتخاب کابینه دقت لازم را داشته باشد تا افراد منتخب عاملین اجرای این دستوارت باشند چراکه  راه پیشرفت اقتصادی کشور اجرای همین دستورات است.

 

انتهای پیام/