نماینده سابق مجلس گفت: شایسته سالاری باید اولین ملاک در انتخاب کابینه دولت دوازدهم باشد.

حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره به مطرح شدن برخی اسامی برای تصدی پست وزارت و ورود به کابینه اظهار داشت: ملاک انتخاب وزرا باید شایسه سالاری باشد.

 

وی با بیان اینکه سهم خواهی در انتخاب کابینه از سوی جریان مختلف ناپسند و امری ناثواب است تاکید کرد: این گونه رفتار ها کشور را به سمت دوقطبی بودن پیش برده و از پیشرفت باز می دارد.

 

رهبر در ادامه به حدیثی از امام علی (ع) با این مضمون که قوی ترین و شایسته ترین افراد برای به دست گرفتن زمام امور افرادی هستند که اگاه تر به دین و علم مدیریت هستند تصریح کرد: ملت ایران از سهم خواهی ها دل خوشی ندارند.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواسته مردم از دولتی که منبعث از ملت است انتخاب برمبنای شایستگی افراد است ادامه داد: طلحه و زبیر نیز در زمان خلافت حضرت علی (ع) به طمع پست خدمت حضرت رسیدند لکن پاسخ مثبتی از ایشان نشنیدند.

 

رهبر در ادامه با اشاره به اینکه دولت باید کابینه ای قوی و دلسوز مردم انتخاب کند و نباید به گرایشات سیاسی توجه کند ادامه داد: در خط ولایت بودن باید مشخصه اصلی کابینه دولت دوازدهم باشد.

 

وی با بیان اینکه امروز دل نگرانی مردم از برخی کارها در مجلس و دولت مشخص است تاکید کرد: مردم منتظر هستند تا تیمی که روی کار می آید به معیشت ،کرامت ،عزت و دین انها توجه کافی داشته باشد.

 

نماینده یابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر دولت به خواسته ها معیشتی و دینی و فرهنگی مردم توجه کند و برای رفع مشکلات آنها بکوشد محبوب مردم و مورد رضای خدا خواهد شد.

 

انتهای پیام/