کلنگ ساخت سرای امیرالمومنین با حضور آیت الله عالمی و مسئولین بنیاد بعثت و امام جمعه سبزواربه زمین زده شد.

به گزارش بصیر سبزوار، کلنگ سرای امیر المومنین عصر روز گذشته با حضور آیت الله عالمی عضو مجلس خبرگان حجت الاسلام رهبر رئیس بنیاد بعثت و جمعی از مسئولین سبزوار در دانشگاه حکیم سبزواری به زمین زده شد.

 

حجت الاسلام رهبر در این مراسم با اشاره به اینکه نهج البلاغه میراث گران بهایه ولایت باید احیا شودتاکید کرد: هماهنگی های فراوانی در پایتخت برای فعالان عرصه فرهنگی انجام داده این تا نهج البلاغه این میراث گران بها از کتابخانه ها به زندگی مردم راه پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه رهنمودهای این کتاب باید در مدیریت و سیاست ما به کارگفته شود ادامه داد: نیت ما این است کسانی به این کار بپیوندند که بتوانند از ظرفیت های حوزه و دانشگاه برای ترویج این گفتمان استفاده کنند.

 

رهبر در ادامه به ظرفیت های نهفته در این کتاب برای توده مردم تا مدیران اشاره کردو افزود: امیدواریم با راه اندازی این سرا شاهد رشد و شکوفایی این طرفیت ها در بین جامعه باشیم.

 

ررئس دانشگاه حکیم سبزوار با بیان اینکه سرای امیرالمومنین دراین دانشگاه ساخته خواهد شد تاکید کرد: پیش نویس قرارداد ساخت این فضا آماده شده و همزمان با مراسم کلنگ زنی به امضای امام جمعه سبزوار بنیاد بعثت و دانشگاه حکیم خواهد رسید.

 

حداد نیا با اشاره به ساخت سرای امیرالمومنین در دانشگاه حکیم سبزواریابراز امیدواری کرد:با بهره برداری از این سرا و استفاده  دانشجویان و آحاد مردم برکات نهج البلاغه در زندگی مردم جاری شده و سبب رشد روز افزون ما شود.

 

وی با اشاره به وعده ۴ماه احداث ساختمان توسط پیمانکار تصریح کرد: این سرا همزمان با برگزاری کنگره ایت الله سبزواری به بهره برداری برسد.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: بر اساس توافق نامه تجهیزات از جمله کتاب و موارد نرم افزاری مورد نیاز توسط بنیاد بعثت تهیه خواهد شد.