عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زندگی آیت الله اسلامی سبزواری دارای نکاتی است که می تواند برای زندگی نسل امروز تصب العین باشد.

به گزارش بصیر سبزوار، آیت الله حسن عالمی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری برگزاری کنگره مجاهد نستوه آیت الله عباسعلی اسلامی سبزواری در سبزوار با بیان اینکه نکات فراوان و ارزشمندی در زندگی این مجاهد نستوه وجود دارد اظهارداشت: در شرایط زندگی امروز این نکات می تواند برای هدایت نسل امروز مورد توجه قرار گرفته و نقس اساسی داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه خواسته خداوند از مردم در قرآن فراموش نکردن پیامبران و هدایتگران نسل خود است تصریح کرد: خداوند از انسان خواسته تا هدایتگران نسل خود را ارج نهاده و از وجود آنها برای زندگی توحیدی استفاده کنند.

 

عضو مجلس خبرگان، آیت الله سبزواری را مجاهدی خستگی ناپذیر و ژرف اندیش دانست که برای این نگاه ژرف خود از تمام ظرفیتهای استفاده کرده است و بیان داشت: این افراد می توانند الگو واسوه مناسبی برای افراد جامعه باشند.

 

عالمی با بیان اینکه موضوع برگزاری این کنگره همزمان با برگزاری کنگره حمید سبزواری در محضر رهبر انقلاب مطرح شد و از آن زمان تاکنون به نتیجه ای نرسیده است ابراز امیدواری کرد: این کنگره در سال جاری برگزار شده و زمینه ساز کارهای بزرگتر شود.

 

حجت السلام رهبر امام جمعه موقت اصفهان نیز در این جلسه  با اشاره به اینکه آیت الله سبزواری بزرگترین انقلاب فرهنگی را در زمان پهلوی انجام داد تاکید کرد: ساخت ۱۸۴مدرسه اسلامی در آن دوره الگویی برای مبلغین فرهنگی و کسانی است که دغدغه های فرهنگ اسلامی دارند.

 

محمد جواد حداد نیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در این جلسه با اشاره به برگزاری کنگره این مجاهد در آذر ماه سال جاری در سبزوار گفت: این همایش در سه محور اجلاسیه علمی، آیین شعر انقلاب ونمایشگاه بیداری اسلامی برگزاری خواهد شد.

 

وی ادامه داد: تیزر و فیلم این همایش نی اماده شده که برای پخش در شبکه های مختلف سیما ارسال خواهد شد.

 

انتهای پیام/