مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: برای تامین فضای اموزشی نیازمند ساخت 460کلاس اموزشی در سبزوار هستیم.

به گزارش بصیر سبزوار، حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در حال حاضر ساخت ۴۶۰کلاس نیاز فوری آموزش سبزوار برای تامین فضاهای مورد نیاز اموزشی است اظهارداشت: ساخت این تعداد کلاس با فرض قابل استفاده بودن فضا های فرسوده آموزشی است.

 

وی با اشاره به اینکه براساس تعاریف جدید فضای استاندارد برای دانش اموزان در ابتدایی نیز به ۷متر رسیده است بیان داشت: متاسفانه تا رسیده به استاندارد در مقطع ابتدایی فاصله زیادی داریم.

 

محرابی به ۱۲پروزه آموزشی در حال ساخت در سبزوار اشاره کردو افزود: برخی از این پروژه ها برای سال تحصیلی جدید به بهره برداری رسیده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهند گرفت.

 

مدیرآموزش و پرورش سبزوار در ادامه به تجهیز ۱۵درصد از فضا ها اموزشی به تجهیزات هوشمند اشاره کردو افزود: ددر حوزه هایی مانند تامیتن آزمایشگاه کتابخانه از استاندارهای تعریف شده در کشور پایین تر هستیم.

 

وی با اشاره به ایجاد نهضت کتابخانه سازی در سبزوارادمه داد: با همکاری با سازمان تبلیغات اداره ارشاد و نهاد کتابخانه ها د رصدد هستیم تا کتابهای موجود را به روز رسانی کنیم.

 

محرابی با بیان اینکه تغییرات درنوع نظام آموزشی باعث ایجاد کمبود نیروی انسانی در برخی مقاطع و همچنین مازاد نیرو در مقاطع دیگر شده است تاکید کرد: در مقطع متوسطه با ۸۰نفر مازاد نیرو و همچنین در مقطع ابتدایی با ۴۸نفر کمبود نیرو روبرو هستیم.

 

وی همچنین از کمبود ۲۸۰نفر سرایدار و خدمتگزار در مدارس خبر داد و افزودک متاسفانه هیچ راه قانونی برای تامین این تعداد نیرو وجود ندارد.

 

انتهای پیام/