مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سبزوار از شرکت هزار و 100نفر روز بسیجی در اردوهای جهادی از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،ابراهیم برزویی ظهر امروز در حاشیه بازدید از اردوهای جهادی در سبزوار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از هزار و ۱۰۰نفر روز اردوی جهادی در جهت محرومیت زدایی از مناطق مختلف اجرا شده است اظهارداشت: در این اردوها طرح های عمرانی مانند بازسازی و مرمت روستاها ساخت خانه عالم و مدرسه در دستور کار بسیجیان قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه این اردوها به صورت سه روزه و هفته ای در مناطق محروم ساماندهی می شود تصریح کرد: حضور بسیجیان جهادگر تنها مختص به ساخت و مرمت بناها در این مناطق نشده  به گونه ای که در برخی از روستاهای کم برخوردار انجام اقدامات فرهنگی و کلاس های مشاوره و آموزشی برای کودکان و بزرگسالان برگزار می شود.

 

برزویی همچنین به حضور تیم های پزشکی از متخصص و عمومی با همکاری بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: پنج تیم پزشکی در این مدت بیش از ۷۰۰بیمار ار در روستاهای هدف به صورت رایگان ویزیت کرده و نیازهای دارویی را برطرف کرده اند.

وی در ادامه به نیاز مدارس شهرهای ششتمدو روداب به بازسازی و زیباسازی اشاره کردو افزود: برگزاری اردوهای جهادی با ۹۰۰نفر روز بسیجی اقدام به این کار کرده تا در سال تحصیلی جدید محیطی شاداب برای دانش آموزان بخش های محروم فراهم شود.

 

بروزیی با تاکید بر اینکه این افراد به صورت داوطلبانه در اردوهای جهادی شرکت می کنند ادامه داد: این دانش آموزان و دانشجویان که در آینده ای نه چندان دور عهده دار مسئولیتی در کشور خواهند شد از نزدیک چهره محرومیت را دیده و با دردهای این قشر مواجه شده اند که کمک شایانی در تصمیم گیر آنها خواهد بود.

 

انتهای پیام/