فرماندار سبزوار از اجرای طرح های محلات هدف در سبزوار با هزینه ای بالغ بر 600میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،احمد برادران صبح امروزدر نهمین نشست ستاد بازآفرینی محلات ناکارآمد سبزواربا بیان اینکه در حال حاضر ۷۰طرح بازافرینی در محلات هدف و نا کارآمد به صورت همزمان در حال اجرا است اظهارداشت: هزینه های طرح های اجرا شده و در حال اجرا در مجموع بیش از ۶۰۰میلیارد ریال خواهد بود.

 

وی با اشاره به برخی طرح های انجام شده دراین محلات تصریح کرد: پروژه های اقتصادی فرهنگی و اجتماعی در حال اجرا شامل جابه جایی تیرهای برق ،اجرای شبکه آب و فاضلاب و احداث مدرسه در این محلات از مهم ترین اقدامات در حال انجام است.

 

وی با تاکید بر اجرای طرح های فرهنگی در بافت حاشیه نشین و محلات ناکارآمد تاکید کرد: بارایزنی های انجام شده دو باب مدرسه در این محلات احداث و افتتاح خواهد شد که زمین این مدارس توسط   وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.

 

برداران در ادامه با اشاره به وجود برخی از انشعابات غیر مجاز آب و برق در این محلات تاکید کرد: شناسایی و ساماندهی این انشعابات از اولویت های مهم ستادبازافرینی است.

 

فرماندار سبزوار با بیان اینکه بیش از ۱۶میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال صرف اجرای طرح های توسعه و گسترش شبکه برق در بافت ناکارامد شده است بیان داشت: یکی از مهم ترین این طرح ها جابجایی تیر های برق و تامین روشنایی این محلات است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در کشور ۱۱۸شهر در قالب۱۹۷ محله در طرح بازافرینی احیا و ساماندهی خواهند شد تاکید کرد: سبزوار به عنوان یکی از شهرهای با نسبت بالای حاشیه نشین به عنوان شهر پایلوت کشوری انتخاب شده و نتایج این طرح به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/