مدیرکل انتقال خون استان خراسان رضوی گفت: نبود بودجه عمرانی کار ساخت پایگاه انتقال خون مشهد را تا بیست سال اینده معطل خواهد کرد.

به گزارش بصیر سبزوار حمید رضا اسلامی در مراسم تجلیل از دارندگان کارت نقره ای اهدا خون بابیان اینکه در سال گذشته ۵میلیارد اعتبار به ساخت پایگاه خیابان سناباد در مشهد اختصاص یافت و تنها ۲۸۰میلیون از کل مبلغ اختصاص پیدا کرد اظهارداشت: نبود بودجه عمرانی یکی از مهم تریم مشکلاتی این سازمان اسنت و با این روند تخصیص بودجه کار ساختمان ها تا ۲۰سال اینده طول خواهد کشید.

 

 

وی با اشاره به ۳۳۲هزار کیسه خون تولید شده در سال گذشته در خراسان افزود: این مقدار تولید۵برابر ظرفیت تولیدی سازمان در استان است که بار انجام این تولدی برعهده پرسنل است.

 

اسلامی در ادامه به وضعیت عمرانی پایگاه انتقال خون در سبزوار هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه شرایط عمرانی این پایگاه در سبزوار نیز به همین شکل بوده و هیچ عملیات عمرانی قابلیت انجام ندارد.

 

وی انجام عملیات عمرانی را منوط به همت مضاعف دولت در تخصیص بوجه و توجه به سازمان انتقال خون دانست.

 

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی همچنین به افزایش تخت ها بیمارستانی در سال ها اخیر اشاره کرد و افزود: زیرزمینه افزایش این تخت ها خون است حال انکه در این سال ها تخت خون گیری و تجهیزات به استان افزوده نشده است.

 

اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۸۷هزار نفر به جایگاههای خون گیری استان خراسان مراجعه کرده اند بیان داشت: از این تعداد ۱۳۷هزار نفر واجد شرایط خون گیری شناخته شده و خون خود را اهدا کرده اند.

 

انتهای پیام/