مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی گفت: تسهیل وقف برای خیرین از مهمترین اولویت های اداره اوقاف درسال جاری است.

حجت الاسلام محمد احمد زاده در گفت و گو با بصیر سبزوار بابیان اینکه تسهیل وقف برای خیرین از اولویتهای مهم این سازمان است اظهارداشت: ارائه راهکار وقف ها مشارکتی سبب شده است تا افراد با پرداخت مبلغ اندک بتوانند در وقف بزرگ مشارکت کرده و زمینه وقف ها مشارکتی را فراهم کنند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سبد وقف در استان در حال تکمیل شده ن است تصریح کرد: تکمیل سبد وقف بدین معناست که واقفان با مراجعه به ادارات اوقاف در سراسر استان می توانند درهر زمینه که مورد علاقه انها است از قبیل فرهنگی علمی تعزیه داری و غیره و قف خود را انجام دهند.

 

احمد زاده در ادامه با اشاره به اینکه وقف برای فرهنگ ترویج کتاب و کتابخوانی از جمله اقدامات موثر فرهنگی و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است عنوان کرد: طی اقدامی مشترک با اداره کتابخانه های استان زمینه خریداری کتاب های مختلف برای خیرین فراهم شده تا بتوانند با خرید یک جا و وقف این کتب در اختیار مردم قرار گیرد.

 

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان خراسان در ادامه با اشاره به اینکه انجمن های مختلف وقف در استان تشکیل شده است ادامه داد: انجمن های مختلف نظیر انجمن های علمی وفناوری ،سلامت،فرهنگ اثار و شهادت از جمله موارد یاست که دززمینه های مختلف اقدام به فعالیت و جذب واقفین می کنند.

 

وی همچنین به تاسیس دفتر مشاورین وقف اشاره کرد و افزود: این افراد مشاوره های لازم در خصوص نوع وقف و موارد مورد نیاز را به خیرین ارائه داده تا بهترین وقف انجام گیرد.

 

احمدزاده با بیان اینکه شعار این سازمان با عنوان همه واقف باشیم سعی در ایجاد مشارکت همگانی در این صدقه جاریه دارد تاکید کرد: با وقف بسیاری از نیازهای روز جامعه فراهم خواهد شد.

 

انتهای پیام/