کارشناس مذهبی گفت: امام زادگان قطب های فرهنگی کشور هستند که باید به منادیان فرهنگ در کشور تبدیل شوند.

 

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در همایش استانی ستارگان کرامت به مناسبت روز تکریم بقاع متبرکه در امام زاده شعییب سبزوار با بیان اینکه باید قطب های فرهنگی به منادیان فرهنگی در کشور تبدیل شوند اظهارداشت: بقاع متبرکه پایگاههای ترویج زندگی توحیدی در میان جامعه هستند.

 

وی با اشاره به اینکه برای زندگی به سبک توحیدی باید عناصر توحیدی زندگی کردن را فراهم کرد تصریح کرد: چهار عنصر زندگی توحیدی عبارت است از پایگاه توحیدی مانند مساجد وبقاع متبرکه،در مسیر ولایت و مرجعیت گام برداشتن،روحیه جهاد و شهادت داشتن و همچنین لقمه حلال که می تواند سبک زندگی توحیدی را برای ما فراهم کند.

 

ماندگاری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نیامد که تنها زندگی مادی رابرای ما فراهم کند ادامه داد: فکر توحیدی شاخصه اصلی برای زندگی توحیدی است و این مهم باید در برنامه های صداو سیما و القائات آن در زندگی دیده شود.

 

این کارشناس مذهبی در ادامه به اینکه بک و نیم میلیون دختر بین ۳۰تا ۳۵سال از ازدواج ناامید در کشور وجود دارد تاکید کرد: این مسئله نشان از عدم وجود برنامه فرهنگی در زندگی افراد جامعه دارد.

 

وی در ادامه با اشاره به هجمه های چند سال اخیر در خصوص آباد کردن بقاع متبرکه تاکید کرد: این مکان ها هم دانشگاه و هم درمانگاه هستند که می توانند انسان را از شر بدی ها برهانند و کدام انسانی است که با توسعه دانشگاه مخالفت داشته باشد.

 

ماندگاری همجنین به آمار بالای طلاق اشاره کرد و افزود: این آمار نشان از کم کاری ما در پایگاههای فرهنگی که همان بقاع متبرکه هستند دارد.

 

همایش استانی ستارگان کرامت در سبزوار با حضور مدیر کل اداره اوقاف و امور خیره استان برگزار شد و در آن از خادمین بقاع متبرکه استان تقدیر شد.

انتهای پیام/