امام جمعه سبزوار گفت: تبلیغات دشمنان علیه نماز جمعه نشان از تاثیر مثبت این پایگاه در حفظ نظام جمهوری اسلامی دارد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با تبریک سالروز اولین نماز جمعه رسمی تهران اظهارداشت: دشمنان انقلاب از ابتدا تبلیغات خود علیه این پایگاه را آغاز کرده و تا کنون ادامه داده اند.

 

وی با اشاره به تاثیر مثبت و فزاینده این جایگاه در حفظ و ارتقاء نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نماز جمعه کانون حملات دشمنان انقلاب بوده به گونه ای که از ابتدا تا کنون ۵نفر از ائمه جمعه مورد تهاجم خونین دشمنان قرار گرفته و به شهادت رسیده اندو برخی دیگر نیز به حمد خدا از سوءقصد نجات یافته اند.

 

مقیسه ر خصوص اهمیت نماز جمعه به حدیث از امام رضا(ع) در این خصوص اشاره کردو بیان داشت: ایشان در حدیثی در رابطه با خطبه های نماز جمعه خطبه اول را به حمد و تقدیس خداوند تبارک اختصاص داده و خطبه دوم را مخصوص هشدارها و دستورات عمومی که با فساد و صلاح جامعه در ارتباط است دانسته اند.

 

وی در ادامه نقش امام جمعه در شهر را مانند پدری برای خانواده دانسته و عنوان کرد: رفتار ائمه جمعه نباید به گونه ای باشد که طیف و گرایشی در شهر وی را از ان خود بدانند که البته این امر مشمول گروه اندک فسقه و فجره نمی باشد.

 

امام جمعه سبزوار با تاکید بر این نکته که ستاد نماز جمعه ختانه تمام مردم شهر است تاکید کرد: استفاده از سلایق مختلف تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی دارد.

 

درابتدای مراسم نماز جمعه این هفته به مناسبت با سالروز اولین نماز جمعه تهران و روز نماز جمعه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و تولیدات بومی شهرستان در محل مصلی نماز جمعه سبزوار برپا گردید.

 

همچنین دراین مراسم از افراد و ارگانهای در طول سال با ستاد ارتباط موثری داشته اند تقدیر شد.

 

انتهای پیام/